Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Fígle nepoctivých realitních kanceláří a makléřů

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Re: Fígle nepoctivých realitních kanceláří a makléřů

Příspěvekod lopuch » pon 24. lis 2014 18:05:49

pro Admina: Ja jsem s Century21 a penězy žádný problem nemel, vse bylo OK
lopuch

Příspěvekod Admin » úte 25. lis 2014 14:46:22

To lopuch:

1) skrytá reklama je u nás zakázána!

2) Nicméně chápu že hájíte svou RK, myslím si ale, že jste vsadil na špatného koně, s tímto se bude muset Century21 nějak srovnat a vyrovnat... a strkáním hlavy do písku a dělat že já nic... asi nepomáhá...:

http://www.novinky.cz/domaci/354436-adv ... t-dan.html

PS: realitní frančízing je i díky internetu již zastaralý, patřící do 20stl.
Admin

Příspěvekod lopuch » pát 28. lis 2014 15:54:41

pro Admina: Nejsem zaměstnancem Century21. Všechny vaše odkazy jsem si pročetl. Je to smutný příběh. Musím říct, že z toho mrazí v zádech. Já měl ale naštěstí dobrou zkušenost.

Hledal jsem si i další články o té kauze, je toho na internetu celkem dost. Ten Vlasák je asi pěknej ha..l Ale chtěl jsem ještě říct, že jsem v jednom z těch článků zaregistroval, že snad Century21 začala s poškozenými nějak jednat, tak to snad povede k dobrému konci.
lopuch

Příspěvekod jojala73 » ned 11. říj 2015 21:47:50

Na Slovensku máme takúto stránku https://realitnekancelarie.wordpress.co ... -realitky/
kde ľudia píšu svoje skúsenosti s Realitami a maklérymi. Je to v podstate iba negatívnych dojmoch. Takto realitný trh na Slovensku klesol. Lenže keď vravíme ľuďom aby si našli čas na výber dobrej realitnej kancelárie alebo makléra, tak nik nemá čas, alebo sa výber zúži iba na parameter "PROVÍZIA". :(
jojala73

Příspěvekod Ušák » ned 24. dub 2016 21:37:49

Jak se bránit zlodějským praktikám realitní kanceláře Martina Urmana
Century21
1.Česká Investiční CZ
Capital Trust a.s. ..... a dalších fiktivních firem psaných na jeho jméno ?

Tento člověk porušuje zákony i smlouvy, zadržuje rezervační poplatky i tehdy když žádný byt nepronajme (z chyby na jeho straně)
nevrací kauce, vydává nájemní smlouvy jež jsou v rozporu se zákony ČR

Jak se tomuto gaunerovi bránit ?

Lze podat trestní oznámení ?

Je jiná verze obrany nežli právník za kterého člověk zaplatí spoustu peněz, a jež mu vymůže co mu náleží ?

Je nějaká organizace na ochranu nájemníků před takovýmito kriminálními živly jako je Urman ?

Díky za jakoukoli radu.
Ušák

Příspěvekod navstevnik_BL » stř 19. říj 2016 17:12:56

Dobrý den všem rád bych vás požádal o radu jak jednat dle mého soudu s neseriozním realitním makléřem.

Můj případ realitní makléř nabízel k prodeji pozemek o který jsem měl zájem a byl jsem jako první zájemce. Bylo mi sice řečeno že má makléř po mě ještě další schůzky se zájemci ale už jsme se dohodli mezi sebou že začne pracovat na smlouvě a ostatní zájemci by byly v pořadí kdybych si koupi rozmyslel -tuo dohodu mám písemně potvrzenou emailem

Smlouva mi bohužel nepřišla a nyní makléř kličkuje doslíchám informace, že makléř slibuje pozemek i dalším zájemcům i přesto že jsme se dohodli.

Když se s makléřem bavím po telefonu vymlouvá se na to že zjištuje ještě další informace o pozemku, nebo že se majitel pozemku rozmýšlí zdali prodej uskutečnit.

Je mi jasné, že to komu se pozemek nakonec prodá moc neovlivním, ale myslím si že o takovýchto neseriozních praktikách RK by se mělo vědět a rád bych na RK nějak upozornil a pokud se mi veškeré informace potvrdí tak bych chtěl napsal nějakou rezenci, ale nevím kam tyto mé zkušenosti nejlépe umístit

A jelikož mám o pozemek stále zájem tak ani nevím jak s realitní kanceláří jednat tak abych je postrašil, ale možnou koupi si nezablokoval dokud nebude vše rozhodnuto
navstevnik_BL

Předchozí

Zpět na Realitní poradna