Kvalita makléřů z REMAXU?

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.
marek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita makléřů z REMAXU?

Příspěvek od marek » úte 21. zář 2010 10:13:58

To: zdenekptacek

Zkousela jste tedy tu reklamaci a bylo to zbytecne, nebo nezkousela a je to jen dojem? Ptam se protoze mi to neni jasne z toho co jste psala.
Stejne jako kdekoliv jinde se da narazit na nekoho, kdo tu praci nedela dobre, zvlast u Remaxu, ktery ma pres tisic makleru. O to vic ale zalezi prave na reklamacich a domahani se napravy, protoze prave velkym firmam jako je treba Remax jde o dobre jmeno. Presnym prikladem je prave to, co uvadite - staci jedna spatna zkusenost s 1 ze 150 franciz a plyne z toho, ze Remax je spatny jako celek (ale samozrejme to chapu, je to normalni pohled na vec, clovek nemuze projit x kancelari jen aby nasel tu, kde to funguje dobre). To je nevyhoda zname znacky a proto si myslim, ze kdybyste treba i tady napsala o co konkretne slo, tak jestli to cte nekdo z Remaxu, tak by se mohl snazit to napravit (uz jen proto, ze spatne jednani jineho maklere pod stejnou znackou, i kdyby byl z druheho konce CR, mu kazi automaticky jmeno taky a to i v pripade, ze praci dela dobre).

zdenkaptacek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenkaptacek » čtv 11. lis 2010 10:18:12

Dobry den pane Marek,

zkousela jsem reklamaci a dostalo se to az k ombucmanovi. Vysledek byl presne takovy jaky jsem ocekavala. O objektivnim posouzeni pripadu se neda v zadnem pripade mluvit. Podle meho mineni jestli ma Remax strach aby neprisel o dobre jmeno, tak musi pecliveli vybirat realitni agentury, ktere budou pod znackou REMAX fungovat. Reseni hodit vse na klienta, kdyz jim tece do bot, to dle meho neni profesionalni reseni ze strany realitniho maklere a ani ze strany ombucmana. Nemyslim si, ze kazdy realitni makler je podvodnik, to v zadnem pripade. Je ale zvlasni, ze v jedne pobocce narazite hned na 4 lidi ze stejnym cilem. Moje rada pro bezne smrtelniky, kteri chteji koupit nemovitost:
1. Precist si poradne co budete podepisovat;
2. Zjistit si vse na Katastru nemovitosti o dane nemovitosti nez vubec projevite zajem o nemovitost;
3. Obvykle chteji po Vas podepsat rezervacni smlouvu na castku, ktera je vyse jejich provize. Tak to si poradne rozmyslete (velice lehce muzete prijit o vase zaplacene penize), tyto penize slozte do advokatni uschovy nebo u nejakeho financniho ustavu v zadnem pripade ne na ucet RK;

Kdyz nezaplatite rezervacni zalohu nehnou ani prstem ve vas prospech a kdyz ji zaplatite, tak uz nemaji duvod neco delat. Musite doufat, ze natrefite na slusneho cloveka.

petr.kozurik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petr.kozurik » stř 12. lis 2014 10:50:01

Dobry den
Prectete si co se mi stalo s RE/MAX a co sem jim napsal.

Dobry den
7.11.2014 jsem na realitnim serveru Idnes zaznamenal inzerat na byt ve Zborovské ulici v Praze 5 za 3 950 000,-kc.
Kontaktovali jsme Vaseho maklere Petra Podlesaka a sjednali jsme si s nim schuzku.
Schuzka probehla v patek 7.11.2014 v cca 9:30 a byla tam jen moje zena.
Po schuzce mi volala, ze byt je OK.
Zavolal jsem panu Podlesakovi, ze byt berem, ale ze nemuzem v patek sepsat rezervacni smlouvu, protoze jsem v praci ze ktere nemohu odejit.
Pan Podlesak me ujistil, ze toto neni problem a domluvili jsme se na prohlidku v nedeli 9.11.2014 v 10:00.
Prohlidli jsme si byt a 100% jsme se rozhodli, ze byt chcem.
S panem Podlesakem jsme se dohodli na podepsani rezervacni smlouvy na pondeli az utery, protoze ji nemel(nebo nechtel mit) u sebe.
Kazdopadne pred domem cekali dalsi zajemci, kterym i kdyz jsme ho ujistili, za byt berem, byt ukazal.
V pondeli 10.11.2014 jsem panu Podlesakovi volal, ale nevzal mi to stim, ze ma poradu.
Po porade mi volal a rekl mi, ze ti zajemci co byli po nas mu nabidli za byt 4 100 000.
Tuto cenu jsme nemohli a nechteli akceptovat!
A tady je moje stiznost na pana Podlesaka, protoze po tom co jsme se dohodli, ze byt berem, tak ho ukazal dalsim zakaznikum, kteri nas preplatili.
Tady je videt, ze vasi makleri vidi potencionalni zajemce jen jako cifry, ne jako lidi, kteri maji nejake pocity.
Z toho mi vypliva, ze RE/MAX by mel majiteli vyplatit rozdil ze sveho a nam prodat byt za 3 950 000 a rozdil vymahat po panu Podlesakovi.
Jestlize toto akceptujete tak at se nam prosim ozve jiny makler, protoze s panem Podlesakem, jiz nechcem jednat, protoze to neni profesional.
Dekuji
Petr K

Jeste se mi neozvali.
Petr

petr.kozurik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petr.kozurik » pát 14. lis 2014 8:11:39

Samozrejme, ze mi napsali, ze je to naprosto normalni chovani.

pepapol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepapol » úte 12. led 2016 19:40:08

Ještě mají v záloze odpověď v duchu, že je to obtížné a že to nelze nijak potvrdit atp. To jsem po anabázi s RE/MAXem získal já. I když v druhém kole mi alespoň přiznali peníze za to, že nebyli schopni stvořit kupní smlouvu, tak jsem si najmul advokáta :-) Jen mi nejsou schopni doručit protokol, protože se RE/MAX natolik "vyzná" v kupní smlouvě, že místo mé adresy (jako prodávajícího) používá adresu prodané nemovitosti :lol:
Jinak jsou na tom špatně i prodávající. Jakmile se jim podaří splést člověka tak, že jim uvěří a podepíše smlouvu s fixně danou provizí (takový osel jsem byl já), tak hned začnou tlačit na snižování ceny. A začnou srdceryvné výjevy, jak jsou na tom kupující špatně a jak by potřebovali (opět) slevit a když ne o 50.000, tak alespoň o 25.000.
Občas se najdou i výjimky. Potkal jsem kdysi od nich realitní makléřku, když jsem hledal krátkodobý podnájem. Opravdu udělala první a poslední. Ani si nezaslouží, aby byla pošpiněna prací pod něčím takovým, jako je RE/MAX.

KataRad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KataRad » pon 18. čer 2018 20:33:16

Super článek o podvodném jednání některých makléřů :https://pruvodce-realitami.cz/zpusoby-m ... movitosti/

Odpovědět