Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Kvalita makléřů z REMAXU?

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Re: Kvalita makléřů z REMAXU?

Příspěvekod pcervinka » pon 30. srp 2010 20:55:19

Admin píše:Vážený pane Červinko,

Děkuji že jste našel odvahu diskutovat zde na fóru, snad ji ocení i ostatní a nebudou Vás zbytečně pranýřovat. Na Vše dotazy si dovolím odpovědět následovně:

- výkup nemovitostí za hotové je většinou podvod nebo marketingové lákadlo – neznám nikoho kdo by byl s touto službou spokojen. Vhodnější je podle mého nabídnout nemovitost za atraktivní cenu, nemá li nemovitost nějaký problém, dostane za nemovitost více než od překupníků.
- než jsem školení do ARK ČR absolvoval měl jsem již za sebou 5let realitní praxe a mohl jsem objektivně posoudit kvalitu informací a mile mě překvapilo množství informací a složení lektorů.
- Mandátní smlouvy jsem viděl, upřímně, je to děs! Je to nejtvrdší smlouva kterou jsem kdy viděl. Výrazně jednostranná a vůbec nechápu jak ji může někdo podepsat, stejně tak i dohodu o mlčenlivosti…. Proč? Myslel jsem že RE/MAX prodává nemovitosti, ne tajné technologie.

Nyní mam otázku na Vás pane Červinko:
Jaká byla Vaše zkušenost, než jste si koupil farnčízu RE/MAXU, děkuji.

Dále,
Ke krádežím fotografii obecně:
Je to obvyklý nešvar těch méně poctivých a slušných – otázkou je, jestli dotyčná RK o takovýto způsob jednání svých makléřů stojí. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy a tak je to většinou moc nezajímá, důležitý je hlavně výkon, pak teprve klient nebo konkurenční kolega.

Dobrý den přeji pane Admine a paní Ptáčková.
Nejprve prosím, omluvte paní Ptáčková, že jsem Vás považoval za pana Ptáčka. Ve Vašem login je uvedeno zdenkaptacek a já si přečet jen konec a proto jsem nabyl dojmu že se jedná o diskutujícího muže.
Prosím, buďte si jistá, že jsem Vaše příspěvky četl a proto se domnívám, že mohu konstatovat, že Vaše vyjádření pořád neopíráte o žádně zkušenosti. Pokud jste opakovaně nereklamovala s tím, že Vám osobně nebylo nijak odpovězeno, je velmi problematické Vaše vyjádření "Ha ha ha. Stiznost psana na centralu je zbytecne promrhany cas." považovat za smysluplné. Pokud se takto vyjadřujete i k jiným otázkám, bez vlastní zkušenosti, nedává mě to osobně žádný smysl a vyjadřuji pochybnosti o kvalitě takové proklamace.

Rád bych se vyjádřil o fotografiích, jejich krádežím apod... Předesílám, že trošku vím o čem tato problematika je, sám fotím hodně dlouho, pár fotek jsem i prodal (album.cervinka.cz). Já jsem nikdy neukradl nic a ti, co mě znají vědí, že všemi dostupnými prostředky proti krádežím vystupuji. Nemám doma okopírovaná CD, DVD, nic, co mi poprávu nepatří. Jsem tak trochu divný člověk a mé děti se setkávají ve škole s úšklebky spolužáků, když si odmítnou od některého spolužáka pujčit CD nebo DVD k okopírování a když odmítnou půjčit svoje z našeho domu s odůvodněním, že je to krádež jako jákákoli jiná. S fotkama je to stejné a jsou lidé, kteří to tak nevnímají. I když mi to nepřipadí normální, dopručuju každému autorovi fotky opatřit fotku vodoznakem, je to triviální a jednoduchá obrana proti krádeži fotky. V RE/MAXu je cca 1500 makléřů, myslet si, že všichni jsou čestní a sportovní je stejně najivní jako si to myslet o lékařích, právnících, instalatérech apod. Nelíbí se mi to, ale mohu ovlivňovat jen své nejbližší okolí. Věřím, že makléři naší kanceláře fotky nekradou, mimo jiné proto, že fotky na webu jsou příšerné kvality a já učím makléře fotit lehce jinak... ;)

K dotazu "Jaká byla Vaše zkušenost, než jste si koupil farnčízu RE/MAXU, děkuji.". Jestli Vás zajímá zda jsem měl zkušenost v realitách, tak pouze jako klient několika realitních kanceláří, jejichž služeb jsem několikrát využil - bez velké spokojenosti. Zejména mi chyběla pravidla. Jsem přítelem dopředu známých pravidel, které si nejprve přečtu a pak se snažím podle nich řídit. Je to jednoduchý a velmi účinný způsob řízení spokojenosti. Pokud nejsou pravidla, není možné o spokojenosti vůbec mluvit. Já cítím jako míru spokojenosti soulad mezi slibovaným postupem a skutečností... Zatím mi nikdo neukázal nic smysluplnějšího. Podnikám od roku 1992, tedy docela nekrátkou dobu a prožil jsem řadu pádů i vzestupů. Před zakoupením frančízy RE/MAX jsem se stal majitelem jiné realitní frančízy, kterou jsem po roce zkušeností opustil... Získané (negativní) zkušenosti se mi velmi hodily při rozjezdu současné.

Děkuji za informace ohledně výkupu nemovitostí a školení...
Nejprve ke školení.. Neznám kurzy ARK ČR, nejsem jejich absolventem... Neznám moc nikoho, kdo je bsolvoval. Nicméně, v Česku je výrazná absence jakéhokoli realitního školení. Makléři RE/MAX prochází tak náročnou přípravou, že drtivá většina v branži vůbec nevydrží. V naší kanceláři máme v současné době 2 makléře abvsolventy certifikace ISO... věřte, že touto certifikací neprojde jen tak někdo, závěrečné zkoušky a závěrečná práce na urovni státnice jsou hodně krutým sítem. Zdaleka ne všichni absolventi tuto certifikaci získají. Cílem je standardizace vzdělání v této oblasti, která je v ČR prakticky nulová. Makléřina je totálně volná živnost a tedy ji dělá každý... Mě se zdá, že svěřit celoživotní úspory ve formě nemovitostí do rukou někoho takového je přinejméně diskutabilní a já klidně použiji slovo hazard.
S tím souvisí smlouvy mandátní... Je to jen úhel pohledu, zda je či není smlouva tvrdá.. Já jako majitel frančízy mám podepsané smlouvy neporovnatelně tvrdší .. ale vstoupil jsem do byznysu s tím, že jej budu dělat poctivě a povedu k tomu i ostatní. Nevadí mi poskytnout záruky nejdvrdší možné úrovně, protože se nechystám nikoho podvést. A to stejné očekávám od každého makléře. Pokud by knám chtěl nastoupit s úmyslem škodit, chci aby se mu to nevyplatilo. Mimoto, tím hájím nejen vlastní zájmy ale zejména zájmy našich klientů... Mimochodem, jak často se školíte v zákoně o praní špinavých peněz?

Něco zajímavého na závěr.. Jsem hrdý na to, že mohu budovat síť společnosti, která prodává nejvíce realit na světě a má nyní 10% podíl na trhu v ČR (to neříkám já, to je z dostupných veřejných zdrojů ;) . Zakladatel RE/MAXu p. David Liniger napsal knihu, kterou jsme my (naše společnost) v Česku vydala.. Je to publikace, kterou doporučuju každému (nejen realitnímu) obchodníkovi (http://www.abcdevelop.cz/) - příběh o velkém snu a jeho naplnění. RE/MAX rostl v době krize o cca 15% - kolik takových firem existuje? Je mi líto, pokud jsou negativní zkušenosti, věřte, že u nás je jich výrazně méně, než těch pozitivních a my máme a uplatňujeme nástroje, jak těch pozitivních přidávat. Máte-li negativní zkušenosti, reklamujte (stejně jako boty, auta, oblečení, televize...) cokoli.

Líbi se mi Vaše vyjádření ohledně výkupu nemovitostí. Mě se realitní kancelář, která výkup spolu se zprostředkováním prodeje nabízí, jeví jako nepřijatelná. Z logiky věci se jedná o totální střet zájmů. Jestli mi někdo nabídne, že zprostředkuje prodej nemovitosti, předpokládám, že jedná v mém zájmu a vyjedná co nejlepší cenu (tedy nejvyšší). Pokud stejný subjekt chce nemovitost koupit, je v jeho zájmu cena nejvyšší nebo nejnižší??? Odpověď je celkem jednoduchá...

Jsem připraven kdykoli na jakoukoli diskusi... Prima večer. Petr Červinka
pcervinka

Příspěvekod kluzo » úte 31. srp 2010 9:51:15

Pane Červinko,
k ukradené fotografii...
Píšete: Já jsem jeden ze spolumajitelů janceláře RE/MAX a jakékoli negativné zkušenosti mě mrzí, nicméně na ně vždy hledám reakci a odpovědi.

V tomto kontextu nechápu Vaše prohlášení, že:
S fotkama je to stejné a jsou lidé, kteří to tak nevnímají. I když mi to nepřipadí normální, dopručuju každému autorovi fotky opatřit fotku vodoznakem, je to triviální a jednoduchá obrana proti krádeži fotky. V RE/MAXu je cca 1500 makléřů, myslet si, že všichni jsou čestní a sportovní je stejně najivní jako si to myslet o lékařích, právnících, instalatérech apod. Nelíbí se mi to, ale mohu ovlivňovat jen své nejbližší okolí. Věřím, že makléři naší kanceláře fotky nekradou, mimo jiné proto, že fotky na webu jsou příšerné kvality a já učím makléře fotit lehce jinak...

V odkazované diskusi v jednom z předchozích příspěvků v tomto foru (pro jistotu ten odkaz uvedu znovu: http://forum.fotografovani.cz/read.php? ... 711,page=1). Je jasně uvedeno jméno Vašeho makléře, který tuto krádež provedl a je zde dostatečné množství důkazů o tom, kdo tuto ukradenou fotografii pořídil. Jistě, tyto důkazy by se snad daly před soudem s dobrým právníkem zpochybnit, ale je to Vaše krédo? Podle toho, co píšete si to zatím nemyslím. Opatřovat fotografie vodoznakem podle Vaši fotogalerie? Estetičnost takového počinu radši hodnotit nebudu, jen dodám, že i ten Váš vodoznak by se dal i v tom nejjednodušším editoru lehce odříznout. A já si nemyslím, že kdyby měl autor fotku podepsánu, zvětšilo by to u zloděje jeho morální vinu.

I ten makléř, který fotku zcizil z galerie autora, se ohání žalobou na poškození dobrého jména RK. Jak je to ve skutečnosti s tím dobrým jménem? A nekazí Vám to dobré jméno ve skutečnosti počínání tohoto makléře, než diskuse na fotografickém serveru?
kluzo

Příspěvekod Admin » čtv 02. zář 2010 11:29:47

Vážený pane Červinko,
Je zajímavé že frančízu RE/MAXU si kupovali většinou lidé, kteří neměli přímou zkušenost s realitní praxí, neznám nikoho kdo by byl výjimkou - to samozřejmě nemusí platit na celý RE/MAX a také to nemusí být jenom špatně. Nicméně to odpovídá tomu, jaké dětské nemoci RE/MAX trápí.

Dále, nesouhlasím s tím, že v Česku není dostupné a kvalitní realitní vzdělání, naopak je z čeho vybírat, včetně vysokoškolského studia. Spíše mi připadá, že se v současnosti různými nabídkami realitního vzdělání se roztrhl pytel.

Certifikace ISO je zajímavá, především z hlediska marketingu, ale nejsem příznivcem všemožných certifikátů (na nástěnce jich mam hned několik) protože se domnívám, že to z Vás ještě nedělá dobrého makléře. Osobně jsem začal mít pocit, že své práci dokonale rozumím až po 5 letech praxe, kdy jsem si praxí (!) osvojil, veškeré aspekty realitní profese – na tohle Vás žádná certifikace nepřipraví. Nicméně je jasné, že znalosti teorie získané školením jsou základem!

Co se týče tvrdých mandátních smluv, tak ani ty nepovažuji za garanci kvality makléřů, vzhledem k tomu co je schopen český člověk podepsat za bludy, např. smlouvy psané malým textem. Chápu, že se chce majitel RK chránit (a o to jde nejvíce), ale nic se nemá přehánět. Mandátní smlouva RE/MAXu, jde mnohem dále a působí na mě dojmem, že si klade za cíl makléře zavázat snad až za hrob, nehledě na to že je výrazně jednostranná, tak mi svým stylem připomíná lichvářské smlouvy, tj společnost může vše, ale makléř nemá moc možností se bránit když přestane společnosti vonět! Podpisem smlouvy se de facto stanete majetkem společnosti.

Knihu p. David Linigera jsem nečetl, ale chápu ji jako dobrý prostředek pro motivaci Vašich makléřů. Avšak existují i možné alternativy, nap. Robert Kiyosaki, Stephen R. Covey a nebo český osobnostní kouč P. Aleš Kalina (tyhle autory DOPORUČUJI všem!). Audia těchto autorů jsou běžně ke stažení na českém netu. viz. ulož.to
Proškolení zákona proti praní špinavých peněz je standardní součástí školení ARK ČR.

Poprosím o odpovědi na následující otázky:
Proč vlastně není RE/MAX členem ARK ČR? Vnímal bych to osobně pozitivněji než certifikaci ISO.

Taky by mě zajímalo, zda Vám připadá správné, že se zástupci RE/MAXU pomocí spamu snaží rekrutovat nové makléře a to tak že odesílají nevyžádané komerční sdělení makléřům konkurenčních RK s nabídkou na přestup…. To není ani etické ani legální!

Taky by mě zajímal názor na tohle: http://www.remaxalfa.cz/novinky/re-max- ... tosti.html

Dle mého dávala článek dohromady osoba, které moc realitám a inzerci obecně nerozumí. Nehledě na očerňování konkurence.....

Děkuji
Admin

Příspěvekod marek » pát 03. zář 2010 14:53:14

Jen bych rad prispel take s malou troskou do mlyna...pane Admine, pokud moc neverite certifikaci ISO, jak muzete verit ARK? Dle mych informaci jedna realitni kancelar, ktera take byla clenem ARK tak nejenze neslavne skoncila, ale jeji sef byl i trestne stihan a spousta klientu prisla o penize? Pokud se vsak mylim, opravte me.

Jinak certifikace ISO take vyzaduje realitni praxi. Navic i reference od realnych klientu na kvalitu servisu daneho maklere. Myslite, ze to neni dostatecna zaruka?
marek

Příspěvekod oldrich.jonas » pon 06. zář 2010 11:11:12

marek píše:Jen bych rad prispel take s malou troskou do mlyna...pane Admine, pokud moc neverite certifikaci ISO, jak muzete verit ARK? Dle mych informaci jedna realitni kancelar, ktera take byla clenem ARK tak nejenze neslavne skoncila, ale jeji sef byl i trestne stihan a spousta klientu prisla o penize? Pokud se vsak mylim, opravte me.

Jinak certifikace ISO take vyzaduje realitni praxi. Navic i reference od realnych klientu na kvalitu servisu daneho maklere. Myslite, ze to neni dostatecna zaruka?

Bohužel pokud Vás někdo bude chtít podvést, neochrání Vás ani cetifikát ISO, školení ARK, ani pojištěný advokát u kterého složíte peníze do úschovy. Proti zpronevěře se špatně bojuje.
oldrich.jonas

Příspěvekod Admin » čtv 16. zář 2010 11:42:02

To: marek

špatně jsem se vyjádřil, certifikace ISO na mě působí jako dobrá myšlenka ale moc o ní nevím. Snad jen to že certifikaci ISO mají i společnosti, kterým jako spotřebitel moc nevěřím, např. Verlag Dashöfer. Proto certifikace ve mně nebudí dojem jistoty.

ARK ČR vnímám jako jedinou funkční asociaci a i když jsou zástupci ARK ČR z mého pohledu technologičtí brontosauři, tak se doposud žádná jiná podobná organizace svým působením k ARK ČR ani nepřiblížila. Myslím si, že zakládat další podobné asociace nemá smysl, protože je šance na úspěch velmi malá, domnívám se, že je lepší změnit tu stávající (a že změny potřebuje ARK ČR jako sůl). Zkuste si představit, jak pozitivně by na lidi působil vstup re/maxu do ARK ČR, marketingový zisk by mohl být ohromný….

Dále,
bohužel netuším, o jakou kauzu Vámi zmíněné realitní kanceláře se jedná, nicméně i mistr tesař se někdy utne….

Děkuji za pozornost a mějte se
Admin

Příspěvekod zdenkaptacek » čtv 16. zář 2010 14:18:41

Pane Cervinka,
ptate se zda mam zkusenosti se smlouvou od RE/MAX a z reklamaci? Mam. mam s nima velice spatne zkusenosti. Nebudu jmenovat konkretnu kancelar ani mesto. Smouvy jsou napsane jednostranne a neochranuji zakaznika (prodavajiciho ani kupujiciho), pouze zabezpecuji RK, aby neprisla o svoji provizy. Reklamace nebo stiznost na centralu RE/MAX je cas, ktery klient muze vyuzit mnohem lepe. Treba tim, ze svuj problem zmini dobremu pravnikovi nebo zmeni realitni kancelar. Zmenit maklere v teze spolecnosti neni stastna volba. Smula je kdyz naletite, zaplatite zalohu a nemate ani nemovitost a ani penize. To je vse co vam k tomu napisu.
zdenkaptacek

Příspěvekod marek » úte 21. zář 2010 10:13:58

To: zdenekptacek

Zkousela jste tedy tu reklamaci a bylo to zbytecne, nebo nezkousela a je to jen dojem? Ptam se protoze mi to neni jasne z toho co jste psala.
Stejne jako kdekoliv jinde se da narazit na nekoho, kdo tu praci nedela dobre, zvlast u Remaxu, ktery ma pres tisic makleru. O to vic ale zalezi prave na reklamacich a domahani se napravy, protoze prave velkym firmam jako je treba Remax jde o dobre jmeno. Presnym prikladem je prave to, co uvadite - staci jedna spatna zkusenost s 1 ze 150 franciz a plyne z toho, ze Remax je spatny jako celek (ale samozrejme to chapu, je to normalni pohled na vec, clovek nemuze projit x kancelari jen aby nasel tu, kde to funguje dobre). To je nevyhoda zname znacky a proto si myslim, ze kdybyste treba i tady napsala o co konkretne slo, tak jestli to cte nekdo z Remaxu, tak by se mohl snazit to napravit (uz jen proto, ze spatne jednani jineho maklere pod stejnou znackou, i kdyby byl z druheho konce CR, mu kazi automaticky jmeno taky a to i v pripade, ze praci dela dobre).
marek

Příspěvekod zdenkaptacek » čtv 11. lis 2010 11:18:12

Dobry den pane Marek,

zkousela jsem reklamaci a dostalo se to az k ombucmanovi. Vysledek byl presne takovy jaky jsem ocekavala. O objektivnim posouzeni pripadu se neda v zadnem pripade mluvit. Podle meho mineni jestli ma Remax strach aby neprisel o dobre jmeno, tak musi pecliveli vybirat realitni agentury, ktere budou pod znackou REMAX fungovat. Reseni hodit vse na klienta, kdyz jim tece do bot, to dle meho neni profesionalni reseni ze strany realitniho maklere a ani ze strany ombucmana. Nemyslim si, ze kazdy realitni makler je podvodnik, to v zadnem pripade. Je ale zvlasni, ze v jedne pobocce narazite hned na 4 lidi ze stejnym cilem. Moje rada pro bezne smrtelniky, kteri chteji koupit nemovitost:
1. Precist si poradne co budete podepisovat;
2. Zjistit si vse na Katastru nemovitosti o dane nemovitosti nez vubec projevite zajem o nemovitost;
3. Obvykle chteji po Vas podepsat rezervacni smlouvu na castku, ktera je vyse jejich provize. Tak to si poradne rozmyslete (velice lehce muzete prijit o vase zaplacene penize), tyto penize slozte do advokatni uschovy nebo u nejakeho financniho ustavu v zadnem pripade ne na ucet RK;

Kdyz nezaplatite rezervacni zalohu nehnou ani prstem ve vas prospech a kdyz ji zaplatite, tak uz nemaji duvod neco delat. Musite doufat, ze natrefite na slusneho cloveka.
zdenkaptacek

Příspěvekod petr.kozurik » stř 12. lis 2014 11:50:01

Dobry den
Prectete si co se mi stalo s RE/MAX a co sem jim napsal.

Dobry den
7.11.2014 jsem na realitnim serveru Idnes zaznamenal inzerat na byt ve Zborovské ulici v Praze 5 za 3 950 000,-kc.
Kontaktovali jsme Vaseho maklere Petra Podlesaka a sjednali jsme si s nim schuzku.
Schuzka probehla v patek 7.11.2014 v cca 9:30 a byla tam jen moje zena.
Po schuzce mi volala, ze byt je OK.
Zavolal jsem panu Podlesakovi, ze byt berem, ale ze nemuzem v patek sepsat rezervacni smlouvu, protoze jsem v praci ze ktere nemohu odejit.
Pan Podlesak me ujistil, ze toto neni problem a domluvili jsme se na prohlidku v nedeli 9.11.2014 v 10:00.
Prohlidli jsme si byt a 100% jsme se rozhodli, ze byt chcem.
S panem Podlesakem jsme se dohodli na podepsani rezervacni smlouvy na pondeli az utery, protoze ji nemel(nebo nechtel mit) u sebe.
Kazdopadne pred domem cekali dalsi zajemci, kterym i kdyz jsme ho ujistili, za byt berem, byt ukazal.
V pondeli 10.11.2014 jsem panu Podlesakovi volal, ale nevzal mi to stim, ze ma poradu.
Po porade mi volal a rekl mi, ze ti zajemci co byli po nas mu nabidli za byt 4 100 000.
Tuto cenu jsme nemohli a nechteli akceptovat!
A tady je moje stiznost na pana Podlesaka, protoze po tom co jsme se dohodli, ze byt berem, tak ho ukazal dalsim zakaznikum, kteri nas preplatili.
Tady je videt, ze vasi makleri vidi potencionalni zajemce jen jako cifry, ne jako lidi, kteri maji nejake pocity.
Z toho mi vypliva, ze RE/MAX by mel majiteli vyplatit rozdil ze sveho a nam prodat byt za 3 950 000 a rozdil vymahat po panu Podlesakovi.
Jestlize toto akceptujete tak at se nam prosim ozve jiny makler, protoze s panem Podlesakem, jiz nechcem jednat, protoze to neni profesional.
Dekuji
Petr K

Jeste se mi neozvali.
Petr
petr.kozurik

PředchozíDalší

Zpět na Realitní poradna