Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Kvalita makléřů z REMAXU?

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Re: Kvalita makléřů z REMAXU?

Příspěvekod pcervinka » čtv 26. srp 2010 11:33:39

Dobrý den pane Ptáčku a pane Admine,

se zájmem jsem si přečetl diskusi. Oceňuju, že jsou zde velmi zdvořile napsané informace.
Já jsem jeden ze spolumajitelů janceláře RE/MAX a jakékoli negativné zkušenosti mě mrzí, nicméně na ně vždy hledám reakci a odpovědi.
Z mé zkušenosti, kterou máme, jakoukoli stížnost či reklamaci řešíme podle pravidel, která jsou uvedena v reklamačním řádu (je veřejně přístupný na každé pobočce a zde: http://www2.remax-czech.cz/pro/reklamacni-rad.php).
Nepamatuji si na žádnou stížnost, která není vyřešena (logicky, ne vždy ke spokojenosti obou stran... ).
Co se týká makléřů, je to obdoba jako kdekoli v jiných společenstvích. Nejsou všude jen ti nejlepší, jsou průměrní a dokonce nejhorší, i ti, co dělají špatné jméno celému realitnímu trhu.

Musím však nesouhlasit s názorem, že "Ha ha ha. Stiznost psana na centralu je zbytecne promrhany cas." (ještě v textu někdo podobně reagoval). Kolik jste takových stížností, prosím, Vy osobně realizoval? Doporučuji stejně jako marek kontaktovat bud majitele ané kanceláře nebo přímo vedení RE/MAXu. Mimochodem, napadá Vás jiný smyslupný způsob, jak kultivovat (nejen) realitní trh, než projednáváním nespokojenosti s tím, kdo způsobil problém? Mě jednoduché konstatování "TO NEJDE" nikdy a v ničem neuspokojilo. Odpověď typu "NEJDE", NEMÁ SMYSL" já osobně nepovažuju za odpověď.

Taktéž paušálně napsaná informace, že "slušnému člověku nedají za pravdu" je poněkud vymykající se spolehlivosti takového prohlášení. Je velmi diskutabilní pojem "slušný člověk". V naší populaci je hodně slušných ale i hodně na druhé straně. Já mám se slušnými lidmi jen pozitivní zkušenosti a věřím, že oni se mnou také. Tady na foru jsem zatím nenašel žádnou konkrétní informaci o případech, ke kterým by "lidi na tomto foru mohli dát za pravdu".

Jestli má pan senza zkušenost, že nějaký akléř RE/MAXu prodává nemovitost za jinou cenu, než je dohodnuto s majitelem, pak tvrdím, že je to buď vymyšlená informace, nebo naopak makléř hrubým způsobem porušil své povinnosti. Žádný makléř RE/MAX není oprávněný zveřejnovat informace o nemovitosti ke které nemá uzavřenou smlouvu. Kontrola je možná právě a jen prostřednictvím nespokojeného klienta a k tomu slouží přesně stanovený a zveřejněný postup reklamace. Mimochodem, právě čitelností, pravidly a etickým kodexem se liší kvalitní kanceláře od ostatních. Takto velký subjekt se nikam neschová, neumím si představit jeho vytunelování apod. Naopak, je celkem běžný postup RK na českém trhu, že blokují jakoukoli spolupráci, protože provize je pro ně důležitější, než nalezení nejvýhodnější nabídky pro svého klienta.

Mimochodem, jaký máte názor na RK, které poskytují kromě služeb zprostředkování prodeje také výkup nemovitostí nza hotové? Dále, proč se domníváte, že proškolení od AKČR je to pravé ořechové? Proč se domníváte, že jsou smlouvy RE/MAX s makléři otrocké? Viděl jste je?
pcervinka

Příspěvekod zdenkaptacek » čtv 26. srp 2010 13:22:17

Musim souhlasit s tim, ze v kazde spolecnosti se najde cerna ovce. Nehazim vsechny realitni maklere do jednoho pytle. Spatne zkusenosti mam pouze z maklerema z REM/MAXu. Take si stojim za tim, ze psat reklamaci na centralu je promrhany cas a stezovat si u majitele kancelare take. Nikam to nevede. Smlouvy jsou jednostranne postavene, uz jsem ich par precetla.
zdenkaptacek

Příspěvekod zdenkaptacek » čtv 26. srp 2010 13:34:26

Eticky kodex REM/MAXu je napsan moc pekne. Nekteri makleri by si ho meli alespon precist.
zdenkaptacek

Příspěvekod pcervinka » čtv 26. srp 2010 14:36:40

Dobrý den pane Ptacku. Chápu dobře, ze pokud si stojíte za názorem ze je zbytečné informovat centrálu, ze jste to již neúspěšně zkoušel?
pcervinka

Příspěvekod zdenkaptacek » čtv 26. srp 2010 15:22:53

Chapu, ze hajite znacku pod kterou pusobite, ale neobhajujte lidi, kteri si to nezaslozi. Nejde vzdy cloveku jen o to, aby mel pravdu. Nekomu staci, kdyz s nim jednaji slusne a na rovinu. Vy mate svuj nazor a ja mam svoje spatne zkusenosti.
zdenkaptacek

Příspěvekod pcervinka » čtv 26. srp 2010 21:15:51

Dobrý večer přeji,
prosím, pokuste si moje informace přečíst znovu, nevím, kde berete jistotu, že něco nebo někoho hájím.
Já se opakovaně ptám, zkoušel jste někdy informovat majitele kanceláře nebo i centrálu o Vaši negativní zkušenosti, nebo ne? Já se neptám na názor ani žádný nehájím. Vy jste verbálně uvedl něco z čím nevím, zda máte osobní zkušenost. Děti běžně dělají to, že nejí některé potraviny s odůvodněním, že jim nechutnají. Na otázku zda tuto potravinu okusily sdělí, že ji nikdky nejedly.To jsou ale děti...
Můžete prosím, odpovědět?
pcervinka

Příspěvekod zdenkaptacek » pát 27. srp 2010 8:04:09

Pane cervinka,
vy asi nectete to co pisi. Az si to prectete zjistite, ze nejsem on ale ona a take, ze to co pisi, jsou spatne zkusenosti, ne neco o cem se mi v noci zdalo.
zdenkaptacek

Příspěvekod pozorovatel » pát 27. srp 2010 21:32:26

Nejsem realitní makléř, zajímám se spíše o fotografii a fotografování, ale tuto diskuzi občas sleduji. Chtěl bych přispět pohledem na REMAX i z jiného hlediska. Na serveru fotografovani.cz je velice zajímavá diskuze, kde realitní kancelář REMAX ukradla fotografii a neoprávněně ji použila do pro své reklamní potřeby.

Autor fotografie přispěl do diskuze s žádostí o radu, jak proti takovýmto praktikám postupovat. Zatím se v podstatě žádné rady ani řešení od fotografů nedočkal. Třeba někdo z vás realitních makléřů dokáže poradit, ale píšu to sem spíš proto, abych ukázal pohled na REMAX i ze zcela jiné stránky, mimo váš obor.

Diskuzi můžete sledovat tady: http://forum.fotografovani.cz/read.php?42,5059711
pozorovatel

Příspěvekod Admin » sob 28. srp 2010 20:04:59

Vážený pane Červinko,

Děkuji že jste našel odvahu diskutovat zde na fóru, snad ji ocení i ostatní a nebudou Vás zbytečně pranýřovat. Na Vše dotazy si dovolím odpovědět následovně:

- výkup nemovitostí za hotové je většinou podvod nebo marketingové lákadlo – neznám nikoho kdo by byl s touto službou spokojen. Vhodnější je podle mého nabídnout nemovitost za atraktivní cenu, nemá li nemovitost nějaký problém, dostane za nemovitost více než od překupníků.
- než jsem školení do ARK ČR absolvoval měl jsem již za sebou 5let realitní praxe a mohl jsem objektivně posoudit kvalitu informací a mile mě překvapilo množství informací a složení lektorů.
- Mandátní smlouvy jsem viděl, upřímně, je to děs! Je to nejtvrdší smlouva kterou jsem kdy viděl. Výrazně jednostranná a vůbec nechápu jak ji může někdo podepsat, stejně tak i dohodu o mlčenlivosti…. Proč? Myslel jsem že RE/MAX prodává nemovitosti, ne tajné technologie.

Nyní mam otázku na Vás pane Červinko:
Jaká byla Vaše zkušenost, než jste si koupil farnčízu RE/MAXU, děkuji.

Dále,
Ke krádežím fotografii obecně:
Je to obvyklý nešvar těch méně poctivých a slušných – otázkou je, jestli dotyčná RK o takovýto způsob jednání svých makléřů stojí. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy a tak je to většinou moc nezajímá, důležitý je hlavně výkon, pak teprve klient nebo konkurenční kolega.
Admin

Příspěvekod pcervinka » pon 30. srp 2010 20:45:14

zdenkaptacek píše:Pane cervinka,
vy asi nectete to co pisi. Az si to prectete zjistite, ze nejsem on ale ona a take, ze to co pisi, jsou spatne zkusenosti, ne neco o cem se mi v noci zdalo.

Omlouvám se, ale z Vašeho login zdenkaptacek jsem nabyl dojmu, že se jedná o pána...
Nicméně. pořád jste mi (bez ohledu na pohlaví) neodpověděla na otázku, jakou (pokud vůbec) máte zkušenost s reklamováním služeb u RE/MAXu...
pcervinka

PředchozíDalší

Zpět na Realitní poradna