Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Kvalita makléřů z REMAXU?

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Kvalita makléřů z REMAXU?

Příspěvekod Admin » stř 19. kvě 2010 13:47:41

Opět mi zase jeden chytrák ukrad fotky, tentokrát jde o člověka z REMAXU, což sice není problém jen této značky, ale tenhle makléř ponížil i cenu nájmu oproti představám majitele oproti nabídkám slušnějších konkurenčních kolegů...... tohle jsou praktiky vyčítané spíše malým RK a jsou plným opakem toho co REMAX hlásá, tj. kvalitu, odbornost a spolehlivost. Ani jedno neměl žádný z makléřů REMAXU, které jsem zpětně za dva roky potkal!

Nechci útočit na REMAX, ale dříve než zase budou poukazovat na chyby konkurence, ať si raději uklídí před svým prahem. Nicméně se nedivím že mě REMAX o svých kvalitách dokázal přesvědčit jen svým dokonalým marketingem, to je totiž problém současné Ameriky, tj. bombasitcký marketink odtržený od klienta a nabízené služby (produktu).

PS: moc se omlouvám ale musel jsem si ulevit
Admin

Re: Kvalita makléřů z REMAXU?

Příspěvekod Admin » stř 19. kvě 2010 14:04:51

A tohle je text kterým se prezentuje pobočka remaxu:
- realitní kancelář, která poskytuje svým klientům kompletní realitní služby včetně zajištění financí. Důraz klademe zejména na individuální přístup ke klientovi, vysokou odbornou úroveň makléřů, účinnou prezentaci nemovitostí, kvalitní právní ošetření všech obchodních případů.

A tímto makléř:
- Chcete dobře prodat či pronajmout Vaši nemovitost ? Chcete mít jistotu bezpěčného průběhu transakce a dosáhnout při tom co nejlepších výsledků ? Pokud ANO volejte a nebo pište... "Správný výběr realitního makléře Vám přinese mnoho výhod a především ušetří spoustu času a starostí." Neriskujte ! Svěřte se do rukou profesionálů.

NO COMENT
Admin

Příspěvekod Senza » čtv 20. kvě 2010 7:58:09

Admin píše:A tohle je text kterým se prezentuje pobočka remaxu:
- realitní kancelář, která poskytuje svým klientům kompletní realitní služby včetně zajištění financí. Důraz klademe zejména na individuální přístup ke klientovi, vysokou odbornou úroveň makléřů, účinnou prezentaci nemovitostí, kvalitní právní ošetření všech obchodních případů.

A tímto makléř:
- Chcete dobře prodat či pronajmout Vaši nemovitost ? Chcete mít jistotu bezpěčného průběhu transakce a dosáhnout při tom co nejlepších výsledků ? Pokud ANO volejte a nebo pište... "Správný výběr realitního makléře Vám přinese mnoho výhod a především ušetří spoustu času a starostí." Neriskujte ! Svěřte se do rukou profesionálů.

NO COMENT

mě se to u této RK již stalo také, především v inzerci uváděli podstatně nižší cenu za nemovitost než jakou si stanovil majitel. a nedalo se s nimi hnout. Bohužel, jak se zhoršuje situace na trhu nemovitostí je nervozita cítit také velmi z těchto velkých RK. Už jsem se setkala s podobným přístupem, jaký má běžně Prolux už i u RK mmreality, tzn. ujišťování majitele při podpisu smlouvy, že nepodepisuje výhradní smlouvu a ejhle, podepsána je výhradní smlouva. Nutno dodat, že RK mmreality po intenzivním tlaku jak majitele nemovitosti, stejně tak i naší RK tuto smlouvu nakonec zrušila.
Senza

Příspěvekod marek » pát 21. kvě 2010 13:12:32

Co takhle zkusit kontaktovat vedeni kancelare? Pripadne pokud se zda nejake jednani maklere spatne, napiste stiznost na centralu. Mohlo by to byt prinosnejsi nez to resit tady na foru.

Predpokladam ze se tim nekdo zabyvat bde, z toho duvodu, ze velke znacky jako remax apod maji sice vyhodu ve velikosti, ale zase nadruhou stranu jakekoli spatne zkusenosti se automaticky prenaseji na celou znacku.

Ve finale je to vzdycky jenom o lidech.
marek

Příspěvekod Admin » pát 21. kvě 2010 13:58:05

marek píše: špatně zkušenosti se automaticky prenaseji na celou značku.

Souhlasím, ale vedení kontaktovat nemusím, makléř fotografie stáhl hned po mé telefonické intervenci a takhle mi to stačí. Snad se poučí. Podobné rekce jsem nedočkal u rsčs ani po 6měsících, pak jsem to vzdal! Cenu si s makléřem vyřešil majitel.

Tady na fóru jsem to zveřejnil pro výstrahu ostatním.... krádež fotografii je opravdu trapný a nekalý trik jak vyběhnout se svou konkurenci, aneb. zachtělo se lízání smetánky bez námahy! Pak nemají být naši klienti na nás naštvaní!
Admin

Příspěvekod Krista Erbová » stř 26. kvě 2010 21:51:56

Admin píše:
marek píše: špatně zkušenosti se automaticky prenaseji na celou značku.

Souhlasím, ale vedení kontaktovat nemusím, makléř fotografie stáhl hned po mé telefonické intervenci a takhle mi to stačí. Snad se poučí. Podobné rekce jsem nedočkal u rsčs ani po 6měsících, pak jsem to vzdal! Cenu si s makléřem vyřešil majitel.

Tady na fóru jsem to zveřejnil pro výstrahu ostatním.... krádež fotografii je opravdu trapný a nekalý trik jak vyběhnout se svou konkurenci, aneb. zachtělo se lízání smetánky bez námahy! Pak nemají být naši klienti na nás naštvaní!

Kolego, proč si fotky nelogujete? Je to rychlé a mají smůlu, my dáváme poloprůhledné dost velké logo přes roh a podobní šibalové utřou nudli...
Krista Erbová

Příspěvekod Skrblík » pon 19. črc 2010 22:56:53

Zdravím, to já znám jednoho z Remaxu, který prodává nemovitost, aniž by tušil, že změnila majitele :lol:
http://reality.remax-czech.cz/re-max-ac ... av-kalabza
Skrblík

Příspěvekod Admin » úte 20. črc 2010 12:46:35

Ten kdo si myslí že RE/MAX přináší do našeho realitního trhu pořádek, solidní jednání a etiku se mýlí! Bohužel trpí dětskými nemocemi dané způsobem, jakým se spol. RE/MAX snažila prosadit na trhu, tj. příliš rychlý rozjezd, otrocké mandátní smlouvy pro makléře (i díky tomu je RE/MAX plný začínajících makléřů, bez předchozích zkušeností), odcizení marketingu a PR od skutečně nabízených služeb, nepříliš kvalitní školení se zaměřením na psychologii prodávajících (nikoli na podstatné tech. znalosti nutné pro výkon makléře) a další.

Tyto mé zkušenosti se zástupci spol. REMAX nemusí nutně vypovídat o celé společnosti, pevně věřím, že i v RE/MAXU jsou dobří makléři a pobočky RE/MAXU jsou schopné odvádět dobrou práci. Nicméně jsem se setkal s mnoha případy, kdy jednání makléřů RE/MAXU bylo amatérské, neetické a hlavně neodpovídalo ceně služeb (zprostředkování), které má RE/MAX jedny z nejdražších! Tyto neetické přestupky, které jsou většinou v tisku přisuzovány spíše malým RK, jsou u RE/MAXU docela běžné, včetně určité arogance tipu „my jsme RE/MAX a kdo je víc?“.

Upřímně řečeno, chce li někdo v dnešní době dobře prodat, nehleďte na značku, zapomeňte na sliby, nevnímejte reklamu a ptejte se makléře na to podstatné:

Na konkrétní zkušenosti s prodejem (typ nemovitosti, lokalita), délku jeho praxe (min. 3roky) a absolvované oficiální proškolení (např. od ARKČR)!

Admin

Příspěvekod zdenkaptacek » pát 20. srp 2010 14:32:28

Urcite jsou mezi makleri RE/MAXu i kvalifikovany odbornici, ale ja jsem je jeste nepotkala.
Asi jsem si vybrala tu nespravnou nemovitost. Samozrejme jsem k ni vyhrala maklere, ktery nemel kvalifikaci a ani slusne chovani. Porusil skoro vsechny body zazraceho kodexu. Kdyz mate tu smulu, ze potkate takoveho cloveka tak nic nekoupite ani nic neprodate. A v pripade, ze by jste se chteli nekde stezovat nebo se domahat pravdy, tak nemate sanci. Moje rada je, kdyz uz si vyberete kteroukoliv pobocku RK REM/MAXu, tak se nejdrive presvedcte jestli je to prave ta, s kterou chcete spolupracovat. Nechte si ukazat vsechny dokumenty tykajici se nemovitosti a vzory jejich smluv. Mnohdy jsou smouvy jednostranne samo, ze v prospech RK. V pripade, ze chcete pres ne prodavat, tak dohlednete, aby prezentovali stav vase nemovitosti podle vasich predstav. Predem nic neplatte. Urcite na vas budou tlacit, ale sami vite, ze mzdu dostanete az za odvedenou praci.
zdenkaptacek

Příspěvekod zdenkaptacek » pát 20. srp 2010 14:39:49

Ha ha ha. Stiznost psana na centralu je zbytecne promrhany cas. Nic se nevyresi, jen se zbytecne budete rozcilovat. Vsichni tam tahaji za jeden provaz a nikdy nereknou primou odpoved. Zrejme maji strach, ze by pospinili znacku RE/MAX, kdyby slusnemu cloveku dali za pravdu.
Tady na foru vam aspon lidi, ktery naleteli daji za pravdu.
zdenkaptacek

Další

Zpět na Realitní poradna