Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Možnosti vypořádání osminového vlastníka nemovitosti

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Možnosti vypořádání osminového vlastníka nemovitosti

Příspěvekod Alanos » čtv 30. srp 2018 11:22:19

Dobrý den, mám následujících pár dotazů.
Získal jsem dědictvím osminový podíl na nemovitosti, kterou z 3/4 vlastní můj strýc. Další osminu má sestra. Jedná se o vilu ve velmi lukrativní čtvrťi Prahy. Dle odhadce za 23 - 25 mil. Z toho vyplývá, že i když se jedná o tak malý podíl, může se jednat v reálu o několik milionů. Bohužel strýc se k vypořádání nemá, i když by vilu chtěl v plném vlastnictví, prý nemá momentálně finance na vypořádání (i když jen co já vím, jsou s manželkou majiteli dalších dvou nemovitostí :).

Jaké mám možnosti zíkat částku za můj podíl nemovitosti? Buď finanční, případně dočasně alespoň uvolnění prostor v nemovitosti. Nějaké splátky nebo nebo řešení soudní cestou? Jaká mám v tomto případě práva já?

Jaké má práva a povinnosti vůči mě strýc? Od tohoto roku prý se nějak zvýšila práva většinového vlastníka???

Je možné a hlavně reálné nabízet mojí osminu k prodeji?

Je vůbec dosažitelné, že někdy z toho něco získám, pokud to bude strýc dlouhodobě blokovat?

Dekuji za rady
Alan B
Alanos

Sdíle téma na sociálních sítích a zajisti si tak odpověď!

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on Digg Digg Share on MySpace MySpace Share on Delicious Delicious Share on Google+ Google+

Zpět na Realitní poradna