Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Orná půda

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Orná půda

Příspěvekod Milan » sob 06. srp 2016 13:03:38

Ahoj,
mám v plánu koupi pozemku, který je v katastru nemovitosti veden jako orná půda. Rád bych si zde udělal sad, ale nevím definici a povinnosti vyplývající z pozemku označeného jako orná půda. Musím se o to nějak pravidelně starat? Doposud to má od majitelky v pronájmu Družstvo, které tam pěstuje obilí (a podobné..), ale makléř mi řekl, že po odstoupení od pronajímací smlouvy (a uplynutí výpovědní lhůty) si na daném pozemku klidně mohu zřídit sad - proto bych se chtěl zeptat, pokud pozemek (označený jako orná půda) zůstane ladem(není pravidélně obhospodařovan) znamená pro majitele, že mu hrozí nějaká pokuta, postich atd ..?...Nerad bych totiž koupil pozemek, který bych musel pravidelně obhospodařovat, samozřejme si ale také uvědomuji, že i o sad se musím starat, ale ne tak často jako o pole... Je mi jasné, že se musím o pozemek sem tam postarat , jen mi šlo o to, jestli bych dostal pokutu za to, že bych ponechal pole (ornou půdu) ladem (i když bych si zde zřídil sad a sem tam posekal trávu..)......už jsem teto dotaz psal na jiné fórum a odpoveď byla, že žádný postich atd mě vážně nehrozí když aspon několikrát (2X -3X) do roka posekám - jednak aby z toho nebyla džungle :D a kvůli okolním pozemkům - a chtěl bych se zeptat zda tomu tak vážně je a zda s tím souhlasíte i Vy? :-) .Děkuji za odpověď
Milan

Sdíle téma na sociálních sítích a zajisti si tak odpověď!

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on Digg Digg Share on MySpace MySpace Share on Delicious Delicious Share on Google+ Google+

Zpět na Realitní poradna