Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Dopis ARKČR šéfredaktorovi deníku Právo

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Dopis ARKČR šéfredaktorovi deníku Právo

Příspěvekod Admin » pát 01. srp 2014 14:56:10

Dopis generálního sekretáře Asociace realitních kanceláří České republiky šéfredaktorovi deníku Právo Zdeňku Porybnému ve věci článku
" Realitky mazaně připravují seniory o byty ".

Vážený pane šéfredaktore,

dovoluji si reagovat na článek zveřejněný na titulní straně ve Vašem deníku dne 30. 7. 2014 pod titulkem „Realitky mazaně připravují seniory o byty“, jehož autorem je Váš redaktor pan Jindřich Ginter. (Tento původní článek se také objevil v úplném znění například na www.novinky.cz.)

Jménem rozhořčených kolegů se Vás chci zeptat, proč se pan redaktor Ginter bojí uvést, o kterou realitní kancelář se jedná? Má snad málo důkazů o svém tvrzení? Nebo chce poškodit dobré jméno všech slušných podnikatelů v realitách a anonymní nařčení je údernější?

To, že bulvární plátky takto postupují, nikoho dnes již nezaráží. Ale že se takové články stále častěji dostávají na titulní strany seriózních novin, zjevně ve snaze zvýšit prodejnost, je nechutné. Váš deník jsme vždy respektovali a nepovažovali za bulvár, ale za noviny, z nichž bylo možné získat spolehlivé informace. Naše asociace mimo jiné často s Vašimi redaktory spolupracovala a domníváme se ke spokojenosti obou stran.

Tímto článkem vyvrcholily příspěvky z poslední doby, z dílny pana redaktora, které paušálně očerňovaly realitní profesi. Poškozeným, o kterých hovoří pan redaktor, to nepomohlo, jen to demagogicky zvedá davové emoce proti nějaké skupině. Slušné realitní kanceláře, kterých je v naší společnosti většina, to uráží a ve smyslu standardně respektovaných etických pravidel obchodně poškozuje. Zjevně jde panu redaktorovi o jiné cíle než poradit spotřebiteli jak se prakticky chovat při vyhodnocení nekalého či nemravného jednání. Jak se popisovaným praktikám bránit, bychom jistě jako profesní sdružení byli schopni poradit. Domníváme se, že takto formulovaná sdělení veřejnosti obchodně plošně poškozují naši profesi. Obecné očerňování, bez zveřejnění podrobností a důkazů, považujeme za nemravné a zvažujeme právní posouzení celé záležitosti.

Jménem Asociace realitních kanceláří České republiky a dovolím si napsat i jménem všech dalších poctivých podnikatelů, Vás tímto žádám o veřejné sdělení, o které konkrétní realitní kanceláři redaktor Ginter psal a dovoluji si požádat o vysvětlení Vašeho postoje k této záležitosti.

Veřejně sdělenou omluvou na titulní straně deníku PRÁVO všem slušným realitním kancelářím, které uvedený článek plošně očerňuje, budeme celou záležitost považovat za vyřízenou.

Asociace realitních kanceláří České republiky (zal.1991) dlouhodobě podporuje práci všech poctivých realitních zprostředkovatelů, ať již se jedná o jednotlivce, malé či velké realitní společnosti nebo síťová realitní seskupení. V současné době se připravuje na půdě ministerstva pro místní rozvoj nový realitní zákon. Jsme členem odborné pracovní skupiny, která má za úkol vypracovat a předložit kvalitní návrh. Toto bychom nečinili, pokud by nám bylo lhostejné, že se může realitní činností v ČR zabývat prakticky kdokoliv, ostatně jako v celé řadě jiných odborných profesí. S tím, že Váš redaktor negativně hodnotí realitky jako celek, prostě nemůžeme souhlasit. Neoprávněně nás to obchodně i morálně poškozuje v očích veřejnosti. Rozhodně se nestavíme za neseriózní podnikavce v realitách.

Věříme, že celá naše odborná profesní veřejnost nebude muset změnit své dosavadní mínění o Vašem periodiku.

S pozdravem

Ing. arch. Jan Borůvka
Generální sekretář ARK ČR

Asociace realitních kanceláří České republiky
Strašnická 1b
102 00 Praha 10

M: +420 602 311 859
T: +420 272 762 953
jan.boruvka@arkcr.cz
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Sdíle téma na sociálních sítích a zajisti si tak odpověď!

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on Digg Digg Share on MySpace MySpace Share on Delicious Delicious Share on Google+ Google+

Zpět na Realitní poradnaKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz
Theme created by StylerBB.net
cron