Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Vyjádření Seznam.cz k dění okolo Sreality.cz

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Vyjádření Seznam.cz k dění okolo Sreality.cz

Příspěvekod Admin » pon 02. pro 2013 13:06:20

Ačkoliv výkon inzerce na Srealitách je nižší než dříve... stále se jedná o inzertní monopol:

Vyjádření Seznam.cz k dění okolo Sreality.cz

V posledních několika týdnech panuje mezi realitními kancelářemi a makléři neklid a šíří se informace, které bychom rádi uvedli na pravou míru.

29.11.2013 - Seznam - Sreality.cz

1) Seznam.cz, a. s., jako provozovatel realitního serveru Sreality.cz, s nikým o svých Všeobecných obchodních podmínkách (VOP) a úpravách cen nevyjednával a ani nevyjednává. Ačkoliv jsme zaznamenali signály třetích stran, které se pokoušely ovlivnit znění VOP, můžeme garantovat, že se takových diskuzí neúčastníme. Novou ani upravenou verzi VOP nyní neplánujeme.

2) S novým obchodním modelem (více se o něm můžete dočíst na našem blogu) začne platit i nový ceník. Jeho aktuální nastavení považujeme za adekvátní vzhledem k tomu, kolik Sreality.cz přivádějí potenciálních zájemců k jednotlivým nabízeným inzerátům, tedy jak je pro klienty inzerce na Sreality.cz efektivní ve vztahu k ostatním cenám na trhu s inzercí realit. Za cenovou politikou si proto plně stojíme.

3) Rádi bychom naše klienty - realitní kanceláře upozornili na to, že mají už jen několik posledních dnů na to, aby při registraci získaly speciální bonus, jehož výše může dosáhnout až 45 000 Kč. Podmínkou pro získání bonusu je včasné zaslání obou podepsaných dokumentů ze strany klienta, tedy Ujednání a Dohody, na základě kterých vystavuje obchodník objednávku s bonusovým kreditem.

Doporučujeme proto zaslat podepsané dokumenty nejpozději do 22. 11. 2013 a nenechat objednání inzerce na poslední chvíli. Žádné úpravy ceníku, ani VOP neplánujeme, nemá tedy smysl vyčkávat a zbytečně se tak připravit o nabízený bonus.

4) V reakci na zpětnou vazbu z trhu chceme upřesnit postup, jak budeme jednat s inzerenty, kteří budou obcházet platné povinnosti při inzerci a vystaví se tak udělení stanovených sankcí. Tato naše praxe vychází z dlouholeté zkušenosti při provozování realitního serveru Sreality.cz a chráníme tím zejména klienty, kteří při inzerci respektují stanovené povinnosti a jednáním ostatních klientů by byli poškozováni. Klienta nedodržujícího stanovené povinnosti před zastavením inzerce nejprve upozorníme na riziko a vztahující se sankce a vyzveme ho k nápravě. Takoví klienti tedy budou mít dostatek času pro to, aby se mohli k věci vyjádřit a sjednat nápravu. Pokud však klient na výzvu nezareaguje či nadále setrvá v jednání, které bude v rozporu se stanovenými povinnostmi, budeme postupovat dle pravidel stanovených ve VOP. Toto opatření Sreality.cz chrání pouze v případech nežádoucího jednání, které navíc vedle VOP detailně specifikujeme i v Ujednáních, které klienti podepisují.Jan Mertl

Manažer Sreality.cz
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Vyjádření Seznam.cz k dění okolo Sreality.cz

Příspěvekod Admin » pon 07. črc 2014 13:56:36

Tak se bohužel potvrdilo (zákulisí srealit) že celá akce je namířena především proti malým realitním kancelářím a to na přímou objednávku MMrealit…. :-(

Proto mají zpravidla poctivější malé kanceláře díky progresi dražší inzerci než realitní řetězce, i když se jedná o to samé (malé s.r.o. se prezentují pod jednou značkou – nejde o stejnou firmu, PROTO TEN BORDEL)
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Vyjádření Seznam.cz k dění okolo Sreality.cz

Příspěvekod lopuch » sob 22. lis 2014 17:45:11

no no, eMMka :(
lopuch
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22. lis 2014 17:34:33


Zpět na Realitní poradnaKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz
Theme created by StylerBB.net
cron