Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Zápis do katastru nemovitostí od ledna pouze s formulářem

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.

Zápis do katastru nemovitostí od ledna pouze s formulářem

Příspěvekod Admin » úte 22. led 2013 12:21:36

Při vkladech se musí od ledna používat speciální zákonem stanovený formulář. Do konce roku mohli žadatelé používat svoje "vlastní", které však často nesplňovaly zákonné požadavky. Nový formulář je možné vyplnit několika cestami včetně on-line varianty.

Od začátku roku 2013 se mění podmínky zápisu do katastru nemovitostí. Nově bude nutné podávat návrhy na vklad do katastru nemovitostí jen na určeném formuláři.Končí tak přechodné období, kdy žadatelé ještě do konce roku 2012 mohou podávat návrhy na vlastní formulář.

Do katastru nemovitostí se zapisuje například vlastnické právo, zástavní právo, věcná břemena nebo předkupní právo s účinky věcného práva.

Od ledna tedy bude vzor pro jejich vklad shodný pro celou Českou republiku. Formulář je možné vyplnit několika cestami včetně on-line varianty.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-58968220-zapi ... e-podminky
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Sdíle téma na sociálních sítích a zajisti si tak odpověď!

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on Digg Digg Share on MySpace MySpace Share on Delicious Delicious Share on Google+ Google+

Zpět na Realitní poradnaKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz
Theme created by StylerBB.net
cron