Pomoc

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.
Odpovědět
Morgiana1
Kontaktovat uživatele:

Pomoc

Příspěvek od Morgiana1 » sob 14. dub 2012 11:46:56

dobrý den,velmi moc prosím o pomoc při následujícím problému a radu,zda mám vůbec ještě nějakou šanci k případnému sporu..

Jde zhruba o to,makléř mi prodal parcelu a jelikož jsem byla po rozvodu a musela jsem z domu odejít pro psychické týrání(věděl za jakých podmínek přežívám) sehnal mi mé nové bydlení,ale měla jsem pouze 3/4 mil.slíbil,že to není problém a že mě bude jeho realit.kancelář dotovat..byla jsem štastná a jela podepsát kupní smlouvu-jenže real.kancelář prý mě nemůže zaštítit bez exkl.smlouvy na můj bývalý dům kde jsem měla spolupodíl.se svým exmanželem.Byla jsem v šoku a ještě týž den dojel od.makléř tuto exk.smlouvu uzavřít na rok!pak mělo být vše v pořádku jenže ouha,na druhý den mi volal že to neklaplo a že si to majitelka realitky rozmyslela!!nikdo si nedokáže představit co to pro mě a mé děti znamenalo,jenže za pár hodin mi volal(v neděli!) že něco zkusil a že sehnal pána co pracuje pro real.kancelář a může mě dotovat zbývající částkou 500tis.,ihned v pondělí 23.8.2010 se uzavřela kupní smlouva a já se 24.8. stěhovala....jenže pak jsem uzavřela smlouvu na těch 500tis. s dotyčným pánem-za krutých podmínek no hrůza..

chtěla jsem se zeptat prosím zda není postup realitky v rozporu s právy neboť dotyčný pán byl podvodník spojený s makléřem a využili mé tísně!! takzvaný novodobý lichvář si přišel na tak slušný příjem bez jediného hnutí prstem až je mi do pláče,to co udělali nemá obdoby...dotyčný pán si dal do smlouvy penále na 2700kč denně!a rozhodčí soud v Žilině!ta smlouva byla uzavírána na půl roku a do té doby měl nemovitost makléř prodát jenže neprodal a vše měl de facto rok pod kontrolou...je mi z nich tak zle a není dovolání..chtěla jsem poprosti pakliže bych na postup real.makléře a dotyčného pána podala trestní oznámení mám šanci na nějakou náhradu v rámci újmy ač již majetkové či nemajetkové?...děkuji velmi moc
pár dat:
24.6.2010 -kupní smlouva na parcelu ..(makléř)
30.7.2010 hrazena část kupní ceny na účet realitky ve výši 50tis.
10.8.2010 hrazeno 600tis.na účet realitky
20.8.2010 uzavřena exklizivní smlouva s real.kanceláří s platností do 31.8.2011
23.8.2010 uzavřena kupní smlouva s kupci mé současné nem.-makléř-přitom hrazeno na ruku majitelům.50 tis.
24.8.2010 mé stěhování do nového domu-měla jsem domluvenu sobotu,ale tu jsem musela zrušit po té,co mi makléř řekl,že mě nemůže dotovat,v neděli měl domluveného dotyčného pána..
26.8.2010 smlouva o půjče s pánem
31.8.2010 zřízení zástavního práva na mou minulou nem.

Morgiana1
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc

Příspěvek od Morgiana1 » stř 18. dub 2012 7:26:05

děkuji za odpověď,ano cítím,že mě poškodili v tom smyslu,že byli mezi sebou dle mého názoru domluveni,určitě trestní oznámení podám..tak ono si myslím,že pakliže si realitka vzala exkluz.tak mě měla i zaštítit sama,nebo v tom případě,když toho nebyla schopna tak odstouput od smlouvy a ne aby ještě se uzavřela kupní smlouva.Jak říkám předám celou věc právníkovi ono z mnoha indicií vše nasvědčuje podvodnému jednání...

kapr661
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kapr661 » stř 13. čer 2012 10:31:57

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli realitní agentůry zajišťují i půjčky. Slyšela jsem, že jsou i realitní společnosti, které zajistí půjčku. Nevíte o tom něco? Bylo by to mnohem jednoduší, než vyřizovat zdlouhavé půjčky. Předem děkuji za odpověď.
Využíváte na cestování půjčky Houm Kredit nebo raději využijete Provident?

kopretina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopretina » úte 10. črc 2012 12:58:50

Ano jsou i takové realitní společnosti, ale není jich moc

techie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od techie » úte 14. srp 2012 14:38:43

A hlavně je zcela mimo mísu aby to dělaly, není to správné.

Odpovědět