Montované domy IKEA

Rady k prodeji a pronájmu realit, problematika osobního a družstevní vlastnictví realit, tržní a komerční nájem bytu, rodinného domu, nájemní domy, pozemku. Byty u majitele a výměny bytů.
Odpovědět
Tomáš Marný
Příspěvky: 80
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:08:44
Kontaktovat uživatele:

Montované domy IKEA

Příspěvek od Tomáš Marný » úte 06. bře 2012 20:40:00

Švédská nábytkářská společnost se stala partnerem americké architektonické firmy IdeaBox z Oregonu. Zákazníkům nabízí ke koupi malý montovaný domek kompletně zařízený nábytkem z IKEA.
Cena domku, jehož vzhled je inspirovaný tradičními švédskými dřevostavbami, je Dalších 5 fotografií v galerii
Cena domku, jehož vzhled je inspirovaný tradičními švédskými dřevostavbami, je stanovena na 86 500 dolarů. | foto: IdeaBox

Společnost IdeaBox, která sídlí v Portlandu ve státě Oregon, navrhla montovaný domek s názvem Aktiv o dispozici 2 + kk. První domek o rozloze 69 metrů čtverečních firma postavila v hlavním městě Salemu, kde má své sklady.

Za návrhem stojí Jim Russell, majitel a ředitel firmy IdeaBox a projektový tým IKEA z Portlandu. Nemovitost poprvé představili veřejnosti na místním veletrhu Dům a zahrada.
Montovaný domek Aktiv
Za návrhem domu Aktiv stojí Jim Russell, majitel a ředitel firmy IdeaBox a
Kuchyňská linka a sanitární keramika v koupelně jsou již nainstalovány.
Veškeré prostory domu jsou vybavené pouze nábytkem IKEA.
Půdorys domu Aktiv

Zobrazit fotogalerii

Prefabrikovaná stavba je dle slov Jima Russella šetrná k životnímu prostředí. Má tepelné čerpadlo, kvalitní okna, využívá ekologické laky, úsporné spotřebiče a LED osvětlení. Na rovné, mírně zkosené střeše je recyklovaná kovová krytina.

Na fasádě jsou vláknocementové desky v kombinaci s vlnitým plechem. Budova je vysoká 3,3 metru.

Veškeré prostory domu jsou vybavené pouze nábytkem IKEA a takto zařízené se také budou prodávat. Dřevěná plovoucí podlaha je v dekoru horského javoru.

Cena domku, jehož vzhled je inspirovaný tradičními švédskými dřevostavbami, je stanovena na 86 500 dolarů, v přepočtu přibližně 1,7 milionu korun.

Stačí mít vhodnou parcelu. Na tu vám společnost dopraví kamionem domek ve dvou velkých kusech, samozřejmě již včetně veškerého zařízení a nábytku. Kuchyňská linka a sanitární keramika v koupelně jsou již nainstalovány. Nábytek tedy nemusíte sestavovat, vše je již hotové. Doba od objednání až po nastěhování by neměla být delší než osm týdnů.
Autor: web

http://bydleni.idnes.cz/ikea-czt-/stavb ... stavba_web

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/ikea-czt-/stavb ... stavba_web

miguelka
Příspěvky: 6
Registrován: pát 04. lis 2011 10:08:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Montované domy IKEA

Příspěvek od miguelka » stř 18. dub 2012 13:32:35

Musím přiznat, že tyto montované domy se mi líbí. Stále se nemůžu ale zbavit pocitu, že zvenčí to vypadá spíše jako nějaká chatka. Je však pravda, že vzhled domů se v posledních letech hodně změnil, přechází se spíše k jednoduchým tvarům...

Odpovědět