Pražský exekutor převzal 80 milionů a zmizel

Exekuční úřady,vymáhání dluhů, pohledávky, dražba majetku, exekuční řízení, náklady na exekuci, nařízení exekuce, pravomoci exekutorů.Hypotéky, stavební spoření, úvěry, nebankovní produkty, pojištění, odhady a posudky
Odpovědět
Tomáš Marný
Příspěvky: 80
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:08:44
Kontaktovat uživatele:

Pražský exekutor převzal 80 milionů a zmizel

Příspěvek od Tomáš Marný » stř 21. bře 2012 10:12:42

Ministerstvo spravedlnosti podalo trestní oznámení na pražského exekutora Jozefa Višvadera. Podezírá ho ze zpronevěry desítek milionů. Společnost Geosan Group mu na účet v rámci řízení složila loni v prosinci jistotu přes 80 milionů korun. Exekutor poté přestal komunikovat a nikdo o něm neví.
Ministerstvo současně zahájilo řízení o odvolání Jozefa Višvadera z funkce exekutora. To ale proto, že byl Višvader pravomocně odsouzený za jiný trestný čin a má nastoupit do vězení.

"Jednání Jozefa Višvadera vnímáme jako selhání jednotlivce, které bylo odhaleno díky iniciativě společnosti Geosan Group, ministerstva spravedlnosti a Exekutorské komory. Nyní věc prošetří orgány činné v trestním řízení," uvedla prezidentka Exekutorské komory Jana Tvrdková.

Společnost Geosan Group sdělila, že 80 milionů korun složila na účet exekutora 6. prosince 2011 a do konce měsíce už byly peníze pryč. "Višvader uvedenou částku dle našich informací již v prosinci ze svého účtu převedl na dosud neznámé účty. Společnost se už deset dnů neúspěšně pokouší o spojení s Višvaderem, avšak ten na jakékoli pokusy o kontakt nereaguje," popsala podle ČTK situaci mluvčí Geosanu Vlasta Končelová.

"Stanovisko zmiňovaného soudního exekutora není k dispozici, neboť aktuálně není známo, kde se nachází. Policie prověřuje adresy, na nichž by se mohl nalézat," uvedla mluvčí komory Petra Báčová.

Ministerstvo spravedlnosti spolu s Exekutorskou komorou chystá na středu prohlídku Višvaderovy kanceláře v budově Exekutorského úřadu Praha-západ. Jeho případy převezme zvolený zástupce.
Autor: cen

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/exekutor-visvade ... _krimi_cen

Odpovědět