Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Třetina exekutorů už čelila kárné žalobě

Exekuční úřady,vymáhání dluhů, pohledávky, dražba majetku, exekuční řízení, náklady na exekuci, nařízení exekuce, pravomoci exekutorů.Hypotéky, stavební spoření, úvěry, nebankovní produkty, pojištění, odhady a posudky
Pravidla fóra
EXEKUCE DLUHY NEŘEŠÍ, JEN GENERUJE DALŠÍ!

Třetina exekutorů už čelila kárné žalobě

Příspěvekod Admin » úte 06. bře 2012 19:59:20

Už třetina exekutorů byla pohnána před kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS). Jejich nejčastější provinění se týkala problematických výkonů exekuce, nečinnosti, procesních pochybení či snižování důstojnosti stavu. Právu to v pondělí potvrdila mluvčí NSS Sylva Dostálová s tím, že údaje se týkají let 2009 až 2011.
Zvětšit obrázek

FOTO: fotobanka Profimedia

Dnes 18:45 - Brno

„Zatím bylo podáno 99 kárných žalob proti 48 exekutorům, v případě 20 exekutorů byla podána více než jedna kárná žaloba. Nejaktivnějším kárným žalobcem je ministr spravedlnosti, který podal 70 procent kárných žalob, následuje Exekutorská komora s 24 procenty,“ prohlásila Dostálová.

Právě NSS je kárným soudem pro věci exekutorů a pracují zde samostatné kárné senáty pro exekutory. Ty nejčastěji za provinění ukládají pokuty v rozmezí 10 000 až 150 000 korun, exekutor ale může vyváznout i s napomenutím.

„Z celkového počtu rozhodnutých věcí došlo v 61 procentech k zastavení řízení a v 25 procentech byla uznána vina. Zastavení kárného řízení je převážně v dispozici kárných žalobců," připomněla Dostálová.

Pokud jde o důvody zastavení řízení, tak k zpětvzetí žaloby došlo v 58 procentech, z toho ve 28 procentech bylo podle Dostálové důvodem odvolání exekutora z funkce ministrem spravedlnosti.

pko, Právo
http://www.novinky.cz/finance/260935-tr ... alobe.html
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Sdíle téma na sociálních sítích a zajisti si tak odpověď!

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on Digg Digg Share on MySpace MySpace Share on Delicious Delicious Share on Google+ Google+

Zpět na Finanční poradna, exekuce a dluhyKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz
Theme created by StylerBB.net
cron