Falešný exekutor na Bruntálsku vylákal od manželů sto tisíc

Exekuční úřady,vymáhání dluhů, pohledávky, dražba majetku, exekuční řízení, náklady na exekuci, nařízení exekuce, pravomoci exekutorů.Hypotéky, stavební spoření, úvěry, nebankovní produkty, pojištění, odhady a posudky
Odpovědět
Tomáš Marný
Příspěvky: 80
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:08:44
Kontaktovat uživatele:

Falešný exekutor na Bruntálsku vylákal od manželů sto tisíc

Příspěvek od Tomáš Marný » stř 15. úno 2012 14:05:54

Částku ve výši sto tisíc korun vylákal podvodník, vydávající se za exekutora, z jednatřicetiletého muže na Bruntálsku. Navštívil ho s falšovaným rozhodnutím o nařízení exekuce na majetek jeho manželky. Podvodník podle policie zneužil informace, které získal od bývalého partnera zadlužené ženy.
Muž, který má za sebou bohatou trestní minulost, byl obviněn z přečinů podvodu a padělání a pozměnění veřejné listiny.

„V květnu v Rýmařově se měl vydávat za exekutora ze Zlínska a měl 31letému poškozenému předložit rozhodnutí o nařízení exekuce na částku 500 tisíc korun. Tato částka měla být uvedena jako dluh, který si jeho manželka přinesla z předchozího vztahu,“ uvedla mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková s tím, že muž exekutorovi vyplatil sto tisíc korun.

Dlužník pak pomocí internetu s hrůzou zjistil, že žádný exekutor takového jména neexistuje, a proto kontaktoval policii. „Kriminalisté následným intenzivním šetřením a provedenou rekognicí pachatele ustanovili a obvinili. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let,“ dodala policejní mluvčí.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že pachatel se zná s bývalým manželem zadlužené ženy, který mu informaci o dluhu poskytl. Nepodařilo se ale prokázat, že by mělo jít ze strany exmanžela o nějakou pomstu.

Odpovědět