Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Century 21 Reality 21

Kladné a negativní hodnocení , reference a recenze na realitní kanceláře, na chování realitních makléřů, kvalitu a rozsah služeb a další důležité informace pro výběr nejvhodnější realitní kanceláře. Prezentace a nové aktivity realitních kanceláří, novinky z realitního sektoru
Pravidla fóra
Nenechte se opít rohlíkem, mnoho společností o sobě tvrdí že jsou nej ale zkušenosti mají klienti RK odlišné, někdy až hrozivě. Také neplatí, že velikost RK je přímo úměrná nabízené kvalitě služeb (vyjma vyšší ceny), proto Vám nabízíme možnost ohodnotit Vaše osobní zkušenosti realitními s kancelářemi jako ve škole. Poprosím o objektivnost a nestrannost při hodnocení a vkládání referencí. V případě zájmu vložte Vámi vyzkoušenou realitní kancelář která se nenachází v seznamu. Jakékoliv podivné hlasování nebo příspěvky budu mazat s poznámkou. Děkuji za pochopení.

Jak jste spokojeni s kvalitou služeb

Výborně
0
Žádná hlasování
chvalitebně
0
Žádná hlasování
dobře
0
Žádná hlasování
dostatečně
0
Žádná hlasování
nedostatečně
2
100%
 
Celkem hlasů : 2

Century 21 Reality 21

Příspěvekod Admin » stř 15. čer 2011 13:36:35

Historie CENTURY 21®

CENTURY 21 se řadí mezi nejstarší franšízingové společnosti v realitách. Založení společnosti se datuje k roku 1971, kdy realitní makléři Art Bartlett a Marsh Fisher otevřeli svou první kancelář v Orange County v Kalifornii. Koncem 70. let se CENTURY 21 stává americkou realitní jedničkou jak v počtu a objemu realitních transakcí, tak v kvalitě poskytovaných služeb. Z pohledu světového růstu byl průlomový rok 1998, kdy se společnost etabluje v Číně a získává tak jeden z největších světových trhů. Dnes se v Číně otevírají desítky poboček měsíčně a CENTURY 21 bude brzy disponovat sítí s dvěma tisíci kancelářemi.

V současné době představuje CENTURY 21 světovou jedničku a lídra na nejvýznamnějších realitních trzích se sítí téměř 8 000 realitních kanceláří v 73 zemích světa. Více než 121 000 makléřů nabízí denně po celém světě několik miliónů nemovitostí.
CENTURY 21 ve světě znamená:

- Největší světová realitní síť
- Prestižní obchodní značka
- Odborníky uznávaná Tréninková akademie
- Spolupráce makléřů v regionech a ve světě
- Prvotřídní servis a služby
- Transparentní vztahy se zákazníky a partnery
- Nejnovější technologie
- Synonymum úspěchu
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Century 21 Reality 21

Příspěvekod panter007 » stř 30. kvě 2012 20:51:47

Mám velice negativní zkušenost s touto realitní kanceláří. Konkrétně makléř pan Křupka nás přesvědčil, že s touto kanceláří již nechci nikdy spolupracovat. Prodejce rohlíků má lepší přístup k lidem než on. Tento zlatokop je přesvědčen, že se vůbec nemusí snažit, že jedná s blbci, kteří se vždy nechají uchlácholit jeho povrchními argumenty. Spletl se o 700 tisíc, aby nás vylákal do jejich kanceláře. Při pokusu to omluvit mlžil jak student, který se zapomněl naučit na zkoušku. Naprosto postrádá fér jednání.
panter007
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. kvě 2012 20:38:07

Re: Century 21 Reality 21

Příspěvekod Admin » pon 19. lis 2012 17:17:15

Ještě nedávno tato společnost házela špínu na své konkurenty (hlavně na malé a střední ČESKÉ lokální RK) jak to jen šlo... nyní se snaží hrát si na mrtbého brouka... jako že ona nic, to všechno advokát. Ok, ale co ty lidi co přišly o svůj majetek, jsou zoufalý, nemaj ani peníze ani nemovitost..... připadá mi že management Century 21 nemá příliš svědomí.

viz:: http://aktualne.centrum.cz/finance/bydl ... ?id=758198

Advokát utekl s penězi od realitky. Rady se liší
Praha - Kauza advokáta Miloše Vlasáka, který zmizel s 50 miliony korun desítek klientů realitní kanceláře Reality 21, značně rozvířila tuzemský realitní trh. Z různých realitních kanceláří a jejich sdružení přichází komentáře a doporučení, která jdou často zcela proti sobě.

Zatímco některé firmy doporučují spolupráci s renomovanými advokátními kancelářemi, jiné společnosti radí klientům, aby peníze svěřovali do úschovy přímo "realitkám". Vyplývá to z ankety ČTK mezi firmami.
"Tato událost poškozuje pracně budovanou důvěru v realitní trh," řekl majitel tuzemské realitní sítě RE/MAX David Krajný.
"Je ale třeba zdůraznit, že se jedná o selhání jednotlivce, nikoliv celého segmentu podnikání," dodal ředitel Realitní kanceláře Sting Michal Pitucha.
Jde o osvědčený způsob...

Prezident Asociace realitních kanceláří ČR a místopředseda představenstva realitní kanceláře Rak CZ Jaroslav Novotný odkazuje na osvědčený způsob úschovy peněz. "Nabízíme úschovu u advokáta, který s námi spolupracuje více než 20 let, dále u dlouhodobě spolupracujících notářů a také bankovní úschovy," uvedl.
RE/MAX sází na spolupráci se zavedenou advokátní kanceláří. Každá výplata jakékoli částky z advokátní úschovy tam podléhá trojí kontrole, autorizaci příkazu k výplatě musí současně učinit dvě pověřené osoby. Sting nabízí úschovu přímo u sebe, nebo u důvěryhodných advokátů.

Podobně to vidí ředitel obchodní kanceláře Lexxus Peter Višňovský. "Určitě bych důvěřoval jednak zavedeným, určitě pak větším společnostem, ať už realitním kancelářím nebo advokátním kancelářím. Sdružení advokátů bude určitě působit důvěryhodnějším dojmem, než individuálně působící právník," uvedl manažer.
... který je velice neuvážený

Nedůvěru vůči úschovám peněz z realitních obchodů u advokátů má naopak místopředseda představenstva a obchodní ředitel M&M reality Miroslav Jonáš. "Svěřovat klientovy finanční prostředky pouze do rukou advokáta je velice neuvážený krok, který, jak jsme se již mohli několikrát přesvědčit, může způsobit více škody než užitku," sdělil.
Radu s níž přišla M&M reality, a spolu s ní i Realitní komora České republiky, ale považuje právník Michal Ševčík z advokátní kanceláře Vilímková, Dudák & Partners za nebezpečnou.

"Vůbec nejrizikovější je svěřit peníze do takzvané úschovy realitní kanceláři nebo makléři. Ti sice označují účet jako depozitní, ale ve skutečnosti jde o běžný provozní účet a peníze na něm podléhají případným exekucím nebo insolvencím na realitní kancelář nebo makléře," řekl Ševčík. Peníze v úschově "realitky" podle něj ohrožuje nejen případná zpronevěra, ale i možné ekonomické problémy realitní kanceláře.
Nejde prý o chybu systému

Samotná realitní síť Century 21 odmítá, že by případ advokáta Vlasáka byl chybou jejího systému. "I přesto jako preventivní opatření síť Century 21 doporučila všem svým realitním kancelářím, aby klienti při realizaci koupě/prodeje nemovitosti využívali spíše bankovních úschov," uvedl mediální zástupce firmy Jan Raška. Century 21 chce s Českou advokátní komorou iniciovat zavedení přísnějších kontrolních mechanismů jejích členů.
Advokáta Vlasáka dosud hledá marně i policie, která už na právníka obdržela deset trestních oznámení, uvedl v úterý Radiožurnál. Za zpronevěru mu hrozí pět až deset let vězení.
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Century 21 Reality 21

Příspěvekod Admin » pon 19. lis 2012 17:37:23

Nemají ani bydlení, ani peníze. Advokát zpronevěřil 50 milionů korun
Autor: Monika Hrušová | 24.09.2012 00:00 |

Policie zatkla právníka Miloše Vlasáka, ke kterému si klienti realitní kanceláře Reality 21 uložili celkem 50 milionů korun. Peníze lidé už však neviděli a pravděpodobně ani neuvidí.

„Událost, která v posledních dnech otřásla realitním světem, má dopad nejen na důvěryhodnost služeb realitní kanceláře Century 21, ale i na celý realitní trh,“ konstatuje Milan Zavadil, předseda výkonné rady Realitní komory České republiky.
Advokát peníze svých klientů investoval se svým společníkem do nákupu nemovitostí. Investice se ale nevyvedla a Vlasák tvrdí, že mu jeho společník peníze nevrátil. Miloš Vlasák se ale sám přihlásil na policii a bude vypovídat. Poškození ale pravděpodobně své peníze ani tak neuvidí.

Momentálně kriminalisté ověřují, zda má advokát nějaký majetek, ze kterého by mohli být okradení klienti odškodněni. Lidé samozřejmě žádají, aby se za ně postavila realitní kancelář Reality 21. Ta se odpovědnosti brání, protože s Vlasákem spolupracovala „jen“ do 22. srpna. Realitka tehdy s advokátem přerušila spolupráci, ale mnozí tvrdí problémech musela vědět. Majitel realitní kanceláře Reality 21 Petr Kouba samozřejmě tvrdí, že ukončení spolupráce bylo právě s ohledem na zájmy klientů.

Realitní kancelář Reality 21 tedy dává od machinací advokáta ruce pryč. Nebyl prý jejím zaměstnancem, proto za jeho jednání realitka nenese žádnou odpovědnost.

Peníze u advokáta prý nejsou v bezpečí
„Svěřovat klientovy finanční prostředky pouze do rukou advokáta je velice neuvážený krok, který, jak jsme se již mohli několikrát přesvědčit, může způsobit více škody než užitku. Advokátovi stačí k výkonu svého povolání kancelář, počítač, psací potřeby a sekretářka. Neručí žádným majetkem, nenese hmotnou odpovědnost za své jednání,“ shrnuje nešťastnou situaci Miroslav Jonáš, místopředseda představenstva a obchodní ředitel M&M reality.
Jenže co dělat? Podvedení klienti v podstatě nemají nic. Mohou podat trestní oznámení, ale to neznamená, že peníze dostanou zpátky. Vrátit by se jim mohla alespoň provize, kterou advokátovi zaplatili. Ta se ale většinou pohybuje v řádech desítek tisíc, takže stejně mnozí přijdou o nemalé částky.

„Klienti také mají právo domáhat se u soudu/v trestním řízení úhrady všech souvisejících nákladů, které jim vznikly. Jedná se zejména o úroky bance, poplatky, pokuty a další kompenzace, které mohou činit další statisíce korun. Celkově lze odhadovat, že pokud proces vyšetřování případu i soudní řízení budou probíhat hladce, trestní řízení by mohlo být ukončeno nejdříve v řádu měsíců,“ říká Michal Hrnčíř z advokátní kanceláře Vilímková, Dudák & Partners.
Některé realitní kanceláře se takovým situacím snaží předejít. Například u realitní kanceláře RE/MAX má každý obchodní případ, tedy každá jednotlivá smlouva o advokátní úschově, přirazen jedinečný vázaný účet.
„Po dobu platnosti smlouvy o advokátní úschově tento účet slouží jen a výhradně pro daný obchodní případ. Tímto je mimo jiné eliminováno nebezpečí záměny jednotlivých peněžních prostředků, popř. nárokování těchto peněžních prostředků jinou osobou, než která je účastníkem předmětné smlouvy,“ vysvětluje Michal Hrnčíř z advokátní kanceláře Vilímková, Dudák & Partners.

http://www.hypoindex.cz/nemaji-ani-bydl ... onu-korun/
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Century 21 Reality 21

Příspěvekod Admin » pon 19. lis 2012 17:40:32

Udělali z nás bezdomovce. A podvedených je víc
Jak může mladá rodina s malým dítětem přes noc přijít o střechu nad hlavou i veškeré peníze? Stačí svěřit prodej svého bytu renomované pražské (světové, mezinárodní?) realitní kanceláři a právníkovi z jejího právního oddělení.
Tento text je publikovaným otevřeným dopisem manželů, kteří byli podvedeni zpronevěrou peněz v advokátní úschově při prodeji nemovitosti. V tomto textu jde o jednostranný pohled poškozených doplněný vyjádřením realitní kanceláře, která se na prodeji nemovitosti podílela.

Měšec.cz není jeho autorem a nemusí se ztotožňovat s obsahem názoru. Reakce realitní kanceláře je psána kurzívou.
Realitka dodává klienty a člen jejího týmu – právník z jejího právního oddělení – zpronevěřuje jejich peníze. Jestli se vzájemně kryjí a kdo z toho profituje je těžko odhadnout, nyní ale vše „prasklo“ a Mgr. Miloši Vlasákovi chybí v úschově 50 milionů korun, které patří podvedeným klientům společnosti Reality 21 s. r. o. Ta se nyní od tohoto jednání snaží zcela distancovat. My jsme zjistili, že Mgr. Vlasák je kamarád pana Petra Kouby, jednatele a společníka Reality 21 s. r. o., a že předpokládaný obrat této pobočky je cca 2,5 miliardy korun ročně.

Mgr. Vlasák nikdy nebyl členem týmu realitní kanceláře ani jejím zaměstnancem; a ani být nemohl. Zákon o advokacii neumožňuje souběžný výkon profese advokáta a zaměstnanecký poměr. Realitní kancelář nikdy klienty advokátní kanceláři nedodávala; klienti se sami rozhodují do jakého typu úschovy vloží peníze, zda do bankovní, notářské nebo advokátní.
Skutečnost je taková, a to jednoznačná, že Realitní kancelář Reality 21 patří také mezi ty, které Mgr. Vlasák svým jednáním poškodil. Realitní kancelář žádného ze svých klientů o domov či střechu nad hlavou nepřipravila.

Návod, jak přijít o peníze za byt
A jak jednání, při kterém jsme přišli téměř o 2 miliony, začalo? Jsme mladá rodina s dvouletým dítětem a rozhodli jsme se prodat byt v Praze, abychom mohli koupit pozemek a začít stavět vlastní dům. Po dlouhém rozmýšlení a zvažování všech možných rizik jsme se rozhodli svěřit prodej bytu renomované realitní kanceláři Reality 21 s. r. o. působící v síti realitních kanceláří 21st Century, která za svoji (nikoli malou) provizi měla zprostředkovat prodej nemovitosti a všechny záležitosti s tím spojené. Realitní kancelář skutečně našla kupce a v rámci své provize začala zajišťovat veškerou smluvní dokumentaci. Peníze z prodeje jsme chtěli nechat uložit u notáře, ale realitní makléřka nás velmi naléhavě přesvědčovala (až přesvědčila) k úschově u právníka z jejich právního oddělení, který vyhotovil smlouvy. Opakovaně nás ujišťovala, že jde o jednu firmu, právníka z jejich týmu a z jejich právního oddělení (takto ho ostatně prezentovali i na svých webových stránkách), vše je pod jednou střechou a tudíž velmi rychlé a bezpečné.

Realitní makléři naší společnosti mohou v případě, že je klient požádá, doporučit typ úschovy. O naléhání či přesvědčování však nemůže být řeč, vše je plně na rozhodnutí klienta.
Byt jsme řádně předali, splnili jsme vše, co bylo z naší strany požadováno a dostali jsme pouze 100 000 Kč za předání nemovitosti. Do 5 dnů od přepsání nemovitosti na katastru a od vymazání zástavy banky nám měla být připsána na účet zbývající částka 1 849 333,40 Kč a zaplacena daň z převodu nemovitosti. Realitní makléřka slibovala, že to bude ještě dříve než do 5 dnů. Tato lhůta vypršela dne 3. 9. 2012.

Relitka i advokát sídlili na stejném místě
Hned druhý den, když jsme si ověřili, že peníze na našem účtu nejsou, jsme kontaktovali realitní kancelář. Tam nás pouze odkázali na to, abychom se zkontaktovali s Mgr. Milošem Vlasákem (tedy s právníkem z „jejich“ právního oddělení u kterého byly peníze v úschově, se kterým jsme se ale doposud ani nesetkali, protože vše zprostředkovala realitní kancelář) a řešili náš problém s ním. Přesto se nám s ním podařilo spojit a domluvili jsme si hned následující den schůzku na Reality 21 (tedy v sídle jeho i realitní kanceláře). Když jsme se na schůzku dostavili, bylo nám sděleno, že Mgr. Vlasáka odvolali, a že s námi chtějí mluvit sami. Jednatel Reality 21 s. r. o. pan Kouba a jejich nový právník nám sdělili, že jde o velkou věc, velkou zpronevěru, že peníze asi nedostaneme a že s Mgr. Vlasákem už 20. 8. 2012 rozvázali smlouvu. Také jsme se dozvěděli, že je nás hodně takových a že celková škoda půjde do desítek milionů korun.
Od té doby se realitní kancelář od jednání, které nás připravilo téměř o 2 miliony korun, distancuje, sama podala na člena svého týmu Mgr. Vlasáka trestní oznámení a nám, svým podvedeným klientům pouze doporučila totéž!

Podvedených je více
Jsme naprosto šokovaní. Máme podezření, že realitka kancelář Reality 21 mohla a věděla, že je ve finančních tocích z úschovy problém už dříve, a přesto dál zprostředkovávala prodeje nemovitostí a úschovy peněz svých klientů na tomto účtu, tedy přes tohoto problematického právníka. Jde o zcela nehorázné jednání! Zjistili jsme, že Mgr. Vlasák je kamarád pana Kouby, jednatele Reality 21 s. r. o.… a že předpokládaný obrat této pobočky je cca 2,5 miliardy korun ročně…
O problémech Mgr. Vlasáka RK nevěděla ani nemohla. Žádné finanční prostředky v souvislosti úschovami nikdy nejdou přes realitní kancelář. Problémy jsme zjistili náhodně, když se nám několik klientů ozvalo, že nedostali včas své peníze. Okamžitě jsme spolupráci s Mgr. Vlasákem ukončili. Provedli jsme následně kontrolu všech obchodních případů RK. Jakmile jsme si potvrdili pochybení Mgr. Vlasáka, okamžitě jsme na něj podali trestní oznámení.
V současné době probíhá Policií ČR a Českou advokátní komorou vyšetřování Mgr. Vlasáka a my hledáme možnosti, jak – ač sami poškození Mgr. Vlasákem – poškozeným klientům naší RK pomoci. Jednáme s pojišťovnou a řešíme formu možnosti bezplatné právní pomoci.

Budeme podávat trestní oznámení na realitní kancelář Reality 21 s. r. o., neboť máme podezření, že se také mohla dopustit trestné činnosti. Z našeho pohledu jde o podvod na těch, kteří přišli o všechno, o bydlení i peníze.
Doložit můžeme smlouvy a další dokumenty, notářsky ověřený zápis z webových stránek Reality 21 s. r. o., kde ještě uvádějí Mgr. Vlasáka jako člena jejich právního oddělení (po vypuknutí aféry jej ze stránek okamžitě odstranili), kontakty na jednatele realitní kanceláře Reality 21 s. r. o., Mgr. Vlasáka a nejméně na dalšího jednoho poškozeného klienta. Společnost Reality 21 s. r. o. nakonec ze svých webových stránek odstranila celé právní oddělení.
________________________________________
Poznámka redakce
Situace, která se stala poškozeným manželům patří mezi noční můry každého prodejce či kupce nemovitosti. Kdo a jak pochybil musí prošetřit orgány činné v trestním řízení, o vině může rozhodnout jen soud. Pouze tyto orgány mohou potvrdit nebo vyloučit, že realitní kancelář mohla o finančních machinacích pana advokáta Vlasáka vědět a mohla včas zakročit. Na druhé straně, podle informací serveru Měšec.cz měla RK Reality 21 do té doby pozitivní reference a rovněž velký objem transakcí šel prostřednicvtvím pana Vlasáka bez jakýchkoliv komplikací. Problémem je, když kohokoli napadne provést podvod, protože s takovou myšlenkou se chlubit nebude ani svým obchodním partnerům, tj. v tomto případě realitní kanceláři. Jinými slovy, do hlavy člověka nevlezete a jakýkoli dlouhotrvající obchodní vztah může z důvodu lidského zkratového jednání skončit. A zpravidla to odnesou nevinní, jako tito manželé.

http://www.mesec.cz/clanky/udelali-z-na ... ch-je-vic/
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Century 21 Reality 21

Příspěvekod Admin » pon 19. lis 2012 17:41:59

Vyjádření Century 21 k problému úschov a trestného činu advokáta Vlasáka
Aktuální případ zneužití finančních prostředků v advokátní úschově je zcela zřejmým podvodem a trestným činem nezávislého advokáta Miloše Vlasáka, který spolupracoval s realitní kanceláří Reality 21. K této politováníhodné situaci mohlo dojít v jakémkoli oboru, který při svém podnikání využívá služeb advokátů a jejich advokátních úschov. Nejedná se o chybu v systému CENTURY 21.

I přesto jako preventivní opatření síť CENTURY 21 doporučila všem svým realitním kancelářím, aby klienti při realizaci koupě či prodeje nemovitosti využívali spíše bankovních úschov. Je vždy na rozhodnutí klienta, jakou formu úschovy zvolí, tedy zda advokátní, notářskou, nebo bankovní… Zároveň chceme spolu s dalšími lídry na realitním trhu jednat s Českou advokátní komorou s cílem iniciovat zavedení důslednějších a přísnějších kontrolních mechanismů.

http://www.realit.cz/aktualita/vyjadren ... ta-vlasaka
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Re: Century 21 Reality 21

Příspěvekod Admin » pon 19. lis 2012 17:43:01

http://podvodnefirmy.cz/wrightova-maklerka-century-21/


Wrightová makléřka – Century 21
22. 09. 2012

Pozor na tuto makléřku. Ještě před pár týdny v Century 21 pracovala na pobočce Reality 21 a své klienty (včetně nás) přivedla k podvodníkovi advokátovi Vlasákovi, který peníze za nemovitosti ukradl. My i další její klienti teď nemáme ani nemovist, ani peníze. V okamžiku maléru makléřka z pobočky odešla a otevřela si svou vlastní pobočku (opět pod hlavičkou Century 21), čímž si asi myslí, že se jí to už netýká. A vesele se na internetu usmívá – jako kdyby se nic nestalo. Odpovědnost za své okradené klienty pochopitelně necítí (kromě soucitu a lítosti – shodně s vedením Century 21). Do spárů zloděje nás nahnala v době, kdy o problémech s Vlasákem věděla. Buď s ním byla domluvená a naše peníze mu přihrála, anebo to prostě bezohledně či z blbosti riskla.
Kategorie: Realitní služby
Autor: 94.112.208.XXX
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09


Zpět na Public relations (PR) realitních kanceláří a makléřů a hodnocení služeb RKKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz
Theme created by StylerBB.net
cron