Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Zkusenosti RK s realitnimy servery

Nabídky inzerce na inzertních portálech zaměřených na realitní inzerci nemovitostí a diskuze věnovaná prezentaci, kvalitě a návštěvnosti inzertních serverů. Realitní databáze, SEO optimalizace, výměna odkazů, inzertní portály, webhosting, monitoringy realit, katalogy.

Zkusenosti RK s realitnimy servery

Příspěvekod ceres » pon 01. bře 2010 14:51:48

V jinych diskuzich se to mohlo ztratit, tak jsem si dovolil zalozit samostatne tema.

Vlastni zkusenosti (se servery, ktere zrejme pripadaji v uvahu dle prubeznych vysledku ankety):

centrum.cz:
- prijatelna odezva za odpovidajici cenu (i kdyz pravda, ne moc nizkou, na druhou stranu je to ale "dvojka" trhu);
- kvalitni technicke zazemi (velice slusna grafika, user friendly pro bezne uzivatele, prehledne admin rozhrani);
- bezproblemovy export z BlueWave software;

reality.idnes.cz:
- nejsme tam dlouho, ale zatim to vypada dobre - uz byla i odezva;
- prehledne a user friendly pro bezne uzivatele;
- admin rozhrani by RK by mohlo byt intuitivnejsi, ale jde spise o detaily;
- export bez problemu;

eurobydleni.cz (stejne jako v pripade idnes nemame zatim moc zkusenosti):
- v podstate symbolicka cena za inzerci;
- prehledny a user friendly server pro bezne uzivatele;
- admin rozhrani pro RK je jednim slovem hrozne... :)
- odezva zatim velice slaba (ale znovu, cena je natolik symbolicka a navstevnost je relativne slusna, takze neni duvod to nevyzkouset... :) )
- bezproblemovy export;

nemovitosti.cz (pozor, o serveru jsem se dozvedel az na tomto foru a tudiz s nim nemam osobni zkusenosti, nize jsou JEN me dojmy):
- zastarala grafika;
- prozatim chybi export z bluewave software (zasadni problem);
- prilis vysoka cena (mam na mysli cenikovou cenu, kvuli nemoznosti exportu z REAXu jsem je zatim neoslovoval, zrejme ale podle prispevku p.Hoska jsou schopi pruznych reakci);

reality.cz
- velice slaba az zadna odezva za prilis velke penize;
- prave s nimi ukoncujeme spolupraci;

realcity.cz:
- z jednani vyplynula cena 1300/mesic, coz za server, ktery neni moc v povedomi obycejnych uzivatelu a nema prilis vysokou navstevnost je moc - Eurobydleni je v tomto vyrazne lepsi, to uz radeji budeme inzerovat na nemovitosti.cz bez moznosti exportovat... :)

ceskereality.cz:
- to mi pripomina, ze jsem je uplne zapomel kontaktovat, jdu jim napsat... :)
- tudiz nemam zkusenosti, ZATIM!

Pred par lety jsem mel inzerci i na Netrealit.cz, ale nebyla efektivni.
Vysledky ankety souvisejici s novym cenikem Srealit
http://www.iceres.cz/anketa/vysledky
ceres

Re: Zkusenosti RK s realitnimy servery

Příspěvekod JISTA » úte 02. bře 2010 14:35:11

Rád bych znal váš názor na Hyperreality, Nemovitosti.cz, realitycechy.cz (realitymorava.cz), popřípadě zkušenosti z efektivitou inzerce u ceskereality.cz ( severo.moravskereality.cz)

Tyto realitní servery jsou u nás ve hře výběru budoucího partnera.
JISTA

Příspěvekod ceres » úte 02. bře 2010 16:14:00

S zadnym z techto bohuzel nemam osobni zkusenost. Snad se najdou kolegove co uz tam jsou.
ceres

Příspěvekod Senza » úte 02. bře 2010 17:30:34

JISTA píše:Rád bych znal váš názor na Hyperreality, Nemovitosti.cz, realitycechy.cz (realitymorava.cz), popřípadě zkušenosti z efektivitou inzerce u ceskereality.cz ( severo.moravskereality.cz)

Tyto realitní servery jsou u nás ve hře výběru budoucího partnera.

my bychom do hyperrealit asi nešli, je to přece jen bazar hyperinzerce a moc se nám nelíbí. S nemovitosti.cz jsme nyní začali a pomalu máme i odezvu, u ceskereality.cz již inzerujeme pár měsíců a je to jako na houpačce, jednou je odezva, jednou ne, nedávno jsme ale přes tento server prodali dům v Čáslavi a inzerovali jsme ho i na sreality.cz, realitycechy neznáme, nově inzerujeme na realcity.cz a už máme také odezvu.
Nemovitosti.cz a jejich Lojza se nám moc líbí, je jednoduchý, výborně se ovládá, nově inzerujeme také u realcity.cz, tam je jedno plus - pronájmy se inzerují úplně zdarma, do placené inzerce se započítávají jen prodeje a to je příjemné, ne? ;)
Senza

Příspěvekod vase-reality » úte 02. bře 2010 22:46:02

Společnost Unionmax píše:Ad JISTA:
Na Hyperrealitách inzerujeme i my. Na první pohled v pohodě - jenže: zkusila jsem si vyhledat náš byt na prodej a ejhle, v rubrice PRODEJ BYTU 2+1 se mi z cca 20 inzerátů nabídlo asi 2/3 PRONÁJMŮ!!! Ihned jsem se zeptala obchodního zástupce jak je to možné a DODNES (cca 14 dní) se NIC nestalo, vymlouvají se na to, že si to zadávají špatně samy RK a hledají výmluvy a důvody, místo aby s tím něco udělali. Upozornila jsem je na to, že jako nepoučený obyčejný návštěvník bych se asi naštvala, že mi vyhledávač nabídne takovou spoustu pronájmů, když hledám jen prodeje. A zase žádná odezva... Tak nevím - já být laickým zájemcem, tak už se tam příště nevrátím! Chtěli jsme rozšířit inzerci i na "jejich" portál Hyperinzerce, ale máme vážné pochybnosti. :!:

Na Hyperrealitách jsme inzerovali, ohlas velice nízký (Brno), před 2 roky jsme skončili a letos se mi ozvali dva klienti, reagující na naši nemovitost na Hyperrealitách. Jelikož importovali data z Nemovitostí.cz, nezkontrolovali jsme si při ukončení inzerce, jestli jsou naše inzeráty opravdu smazány, nyní samozřejmě již nemáme přístup a nemůžeme smazat. Takže nám u nich visí nevím kolik nemovitostí, které jsou nejméně 2 roky neaktuální a není prostředek, jak se s nimi domluvit. S aktuálností měli problém vždycky, importovaná data se nepřemazávaly, ale připisovaly, takže jsme některou nemovitost nabízeli několikrát. Byli jsme z nich vyloženě znechucení. Pro nás ukázkový příklad toho jak si realitní server nepředstavujeme.
Mark Twain: Nejjistější místo, kde naleznete pomocnou ruku je na konci vašeho ramene.
vase-reality

Příspěvekod Společnost Unionmax » úte 02. bře 2010 22:58:02

Pro oblast praktických zkušeností s realitními portály bych to viděla tak, že bychom mohli vyzkoušet jednotlivé portály z hlediska poptávajícího klienta. A třeba jim dávat hodnocení jako ve škole - od 1 po 5. Samozřejmě si nemyslím, že to bude mít měřitelnou hodnotu, ale jako podpůrný argument by to mohlo mít nějaký smysl.
Pro mne - v roli hledajícího budoucího kupce - je asi docela zásadní, aby mi vyhledávač nabídl dostatečně podrobné vyhledávání (rozhodně mi nestačí, když můžu zadat jen kraj a ne okres...), ale i to má své meze (viz moje kritika Livingportalu).
Nedělám si v žádném případě ambice, že by z toho nakonec vylezlo nějaké pořadí - jedná se spíše o to, abychom měli více informací, než jen to, jak se nám líbí či nelíbí název serveru... :|
Společnost Unionmax

Příspěvekod JISTA » úte 02. bře 2010 23:50:11

Právě se k tomu také snažím přistupovat z pohledu zákazníka. Už třeba ve fázi hledání na googlu a seznamu zvolím klíčová slova, třeba RD (město) pak sleduju jaké servery mi to nabídne na předních pozicích. Potom už přehlednost na tom realitním serveru, aby to bylo intuitivní. Zatím máme inzerci u realitycechy.cz (realitymorava.cz) U nich se mi líbí, že stále pracují na zdokonalování.

Podle výsledků ve vyhledávačích vypadá právě dobře realitymorava.cz, netrealit.cz (ten má velice lákavou i cenu)
Jenže takové porovnání nestačí, ale je důležitá taky efektivita toho serveru a tam je to slabší.

např. severo.moravskereality.cz (ceskereality.cz)
počet Vámi inzerovaných nemovitostí: 11
počet návštěvníků Vámi inzerovaných nemovitostí: 300
průměrný počet zobrazení 1 Vaší nemovitosti v základním výpisu: 30x
počet odeslaných poptávek na Váš e-mail: 27
počet odeslaných dotazů k nemovitostem na Váš e-mail: 1
počet odkliků na internetovou adresu Vaší RK: 3
JISTA

Příspěvekod ceres » stř 03. bře 2010 17:34:00

Tak na Hyperreality jsem se podival (vyhledavani apod.) a myslim, ze to vyhledavani jim "hapruje" jen na reality.hyperinzerce, zatimco primo na hyperrealitach je vse jak ma byt... nicmene docela me od nich odrazuje zmineny problem s komunikaci...

Jeste k hledani prostrednictvim vyhledavacu: je mozne, ze pri prvotnim hledani dost lidi pouzije google, seznam apod. Nicmene kdyz vezmeme v uvahu, ze na netu se "povaluje" tisice nabidek, tak rekneme pri zadani dotazu "2kk, Praha 4, ov" vyjede nesmirne mnozstvi inzeratu, ktere nejde nijak tridit dle ceny ani jinych vlastniosti. Clovek by tedy musel projit tisice nabidek a navic dost casto by se ocitnul na uz prodane zakazce. Ve finale tedy pri podrobnejsim hledani vazny zajemce proste bude muset vyuzit nejaky realitni server. (pravdepodobne jeden z tech, ktere byly v tom vyhledavani a prisly mu jednoduse sympatictejsi nebo jednoduche ve vyhledavani, tj.user friendly...)
ceres

Příspěvekod ceres » stř 03. bře 2010 18:36:34

Jeste k www.ceskereality.cz:

prave upravily svuj cenik, a ted maji akci "4 realitní portály za cenu jednoho"
(990,-Kč / měsíc / 4 portály: ČeskéReality.cz, RealitníServery.cz, RealityEuro.cz, Reality.Mešec.cz) + 200 Kc/mesic za vyuziti exportniho rozhrani.

Vzhledem k poctu nabidek, povedomi o serveru a pozitivnim reakcim na tomto foru vazne o nich premyslim (vychazi to nam levneji nez Realcity.cz).
ceres

Příspěvekod JISTA » stř 03. bře 2010 18:51:05

Momentálně zvažuji ještě realitymix.centrum.cz
Pokud tomu dobře rozumím, tak ještě nabízí zdarma sw irest.cz pro export, který funguje i pro realitymorava.cz kde inzerujeme v současnosti. U Realitymix se mi líbí jeho přehlednost. Budu tedy dost váhat mezi realitymix.cz, nemovitosti.cz, realitymorava.cz
JISTA

Další

Zpět na Nabídka inzertních portálů, realitní software, SEO a technologie