Stránka 1 z 2

Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 11:16:27
od Admin
Víte jak poznat slušnou RK od té neslušné? Je to jednoduché, tak jako každý si zadejte poptávku prostřednictvím některého z inzertních serverů a sledujte co Vám kdo pošle. Pokud se jedná o slušnou rk, dostanete nabídku která více či méně odpovídá Vaší poptávce. A hlavně Vám v e-mailu nabídnou možnost zrušení poptávky!!
V opačné případě Vás realitní amatéři ze zoufalství zahrnou vším co mají po ruce a vůbec jim nebude hloupé Vás obtěžovat klidně i po roce a půl co jste si poptávku zadali.... neobtěžují se ani zvednout telefon a zeptat se zda máte o nabídky ještě zájem. Myslím si že tyto nabídky jsou SPAMEM a jde tedy o porušení zákona.... jenže škoda času a proto je lepší se těmto hlupákům vyhnout a přesunout tuto poštu do spamu. Ideální je když použijete pro poptávku anonymní e-mail, který poté zrušíte.

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 11:49:01
od pkubicek
Místo přesunutí do SPAMu bych doporučoval spíše odpovědět na e-mail, upřesnit poptávku, nebo odepsat, že už o nabídky není zájem. Sám se snažím zasílát nabídky co možná nejvíce odpovídající požadavkům, ale i tak se stane, že se prostě netrefím.

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 12:03:23
od Admin
To že se člověk splete je normální a běžně odpustitelné ale zcela vědomě posílat nabídky které ani zdaleka neodpovídají poptávce je trestuhodné! Odpovídat emailem jsem zkoušel... moc to nepomáhá a zabere to spoustu času které ho si velmi cením protože ho mám nedostatek.
Ono totiž odpovídat na denní přísun čítající 10 - 60 emailů převáženě nepřesné (95%) nabídky mi připomíná pověstný souboj s větrnými mlýny.
Mam dojem že těmto makléřům o přesnost nabídky ani nejde, chtějí jen na sebe upozornit. Bohužel jejich megalomanství škodí nejenom jim ale i společnostem které zastupují.
Na tohle platí jedno hezké české přísloví - moudrému napověz, hloupého kopni!

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 12:07:26
od pkubicek
Máte pravdu. Pokud mluvíte o takovémto procentu nabídek, které neodpovídají požadavkům, tak mi moc není jasné, čeho chtějí dosáhnout. V dnešní době je škoda klienta naštvat spamováním jeho mailové schránky a zabránit tak zbytečně další spolupráci. Vždyť kolik z takových lidí kontaktuje takového makléře až bude mít opravdu o něco zájem?

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 12:22:06
od Admin
To je přesně o čem mluvím.... klient není lovná zvěř a realitní makléř není lovec lebek! Je potřeba klientovy naslouchat, vnímat jeho potřeby a zbytečně ho neobtěžovat. Díku tomuto citlivému přístupu nepotřebuji adol a jemu podobné služby, protože si mi klienti pravidelně vrací. Taky je nemusím žádat o exklusivitu protože je samozřejmé že určitý prostor na exklusivní nabízení nemovitosti dostanu vždy.
Považovat klienta za spotřební zboží je velmi krátkozraké!

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 13:03:00
od pkubicek
Souhlasím, ale ADOL bych neodsuzoval:D Jsem spokojeným uživatelem - viz. diskuze o ADOLu :arrow:

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 23:34:45
od Gyd
Já za spam považuji reakce na inzeráty, kde je jasně uvedeno, že si inzerující nepřeje kontakt ze strany realitní kanceláře.

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 18:47:03
od oldrich.jonas
Gyd píše:Já za spam považuji reakce na inzeráty, kde je jasně uvedeno, že si inzerující nepřeje kontakt ze strany realitní kanceláře.

Dle zkušenosti, to není většinou o tom zda je to realitní kancelář a nebo ne. Ale zda požaduje odměnu a nebo ji má již zajištěnu.

Shánět nájemce či kupujícího je také podstatná část práce realitních kanceláří. "Jen jí málo kdo dělá."

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 12:28:01
od Admin
Jakákoli nevyžádaná obchodní nabídka je spamem a to včetně nabídky služeb, nemovitostí či jiné nabídky učiněné telefonicky! S pokutou až do výše 10.000.000,- Kč.

Zákon č. 480/2004 Sb je dle mého názoru moc extrémní! Osobně hodnotím za SPAM nabídky které jsou úplně mimo můj obor… a mě k nepotřebě, ale jsem rád za nabídky, které souvisí s mojí prací, např. nabídky realitních serverů, konkurenčních kolegů, RK atd. Chtělo by to zpřesňující novelu zákona č. 480/2004, která by rozlišovala mezi opravdovým spamem a klasickou obchodní nabídkou.

Více zde: http://www.adam.cz/view.php?cisloclanku=2005052401

Re: Realitní SPAMEŘI

PříspěvekNapsal: pát 07. led 2011 16:45:46
od lenikk
zadával sjem ji poptávku po realitách, těch co vůbec neodpovídaly požadavkům v inzerátu bylo hodně