Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Black List nově.

Vaše zkušenosti s nepoctivými obchodníky s nemovitostmi
Pravidla fóra
Do této kategorie vkládejte prosíme pouze firmy či zprostředkovatele, o kterých bezpečně víte, že ve svém jednání pochybily proti obecným zvyklostem a dobrým mravům, a to ze zkušenosti vlastní, nebo Vašich blízkých, přičemž podmínkou je aby jste uvedli kontaktní údaje na firmy či zprostředkovatele (telefonní spojení, e-mail, webové stránky, apod.). Po uveřejnění Vašeho příspěvku bude Váš příspěvek zaslán firmě či zprostředkovateli k vyjádření. Příspěvky bez uvedených kontaktů budou vymazány. Děkujeme za pochopení.

Black List nově.

Příspěvekod Admin » úte 24. lis 2009 13:14:42

Po delší rozvaze jsem si dovolil založit tak trochu na zkoušku Black list realitních firem a zprostředkovatelů. Prosím dbejte při svém přispívání na etiku a pravidla tohoto fóra, děkujeme.
Admin

Re: Black List nově.

Příspěvekod robert.kvita » stř 07. dub 2010 22:42:19

Nebudu z jistých důvodů nikoho jmenovat. Pokud to odporuje pravidlům této sekce prosím admina o přesunutí na vhodnější místo.

Posílám jen návod, jak pomoci klientovi který z neznalosti uzavře smlouvu tvářící se jako nevýhradní, ale pokuta v nezanedbatelné výši v % ceny z nemovitosti při převodu na jiného majitele je přesto vymahatelná.

Tento postup byl nezávisle konzultován se třemi právnickými kancelářemi.

Uzavřít kupní cenu na nemovitost v symbolické kupní ceně, např 10 000,-Kč
Na zbytek dohodnuté ceny uzavřít kupní smlouvu dle občanského zákoníku na prodej movitých věcí umístěných v nemovitosti v den uzavření smlouvy.
Zaplatit daň z převodu nemovitostí z ceny určené znaleckým odhadem pro FÚ.
Zaplatit pokutu nepoctivé RK z ceny 10 000,-Kč. (zanedbatelné)

Tento postup by měl být nenapadnutelný.
robert.kvita

Re: Black List nově.

Příspěvekod zdenkaptacek » pon 13. zář 2010 11:32:11

Dobry den,
zaplatila jsem RK zalohu na RD. RK se chovala neprofesionalne a zatajila mi informace ohledne dane nemovitosti. V tuto chvily je nemovitost neprodejna. Co muzu udelat, aby mi RK vratila moji zaplacenou zalohu? A jak mam postupovat, aby jim duverivy lide priste nenaleteli?
Dekuji.
zdenkaptacek

Zpět na Black list realitních kanceláří a zprostředkovatelů