Realitní fórum

Realitní poradna pro prodej, pronájem a nakládání s nemovitostmi

logo

Rekordní pokuta pro realitku Prolux: Za nekalé praktiky má z

Vaše zkušenosti s nepoctivými obchodníky s nemovitostmi
Pravidla fóra
Do této kategorie vkládejte prosíme pouze firmy či zprostředkovatele, o kterých bezpečně víte, že ve svém jednání pochybily proti obecným zvyklostem a dobrým mravům, a to ze zkušenosti vlastní, nebo Vašich blízkých, přičemž podmínkou je aby jste uvedli kontaktní údaje na firmy či zprostředkovatele (telefonní spojení, e-mail, webové stránky, apod.). Po uveřejnění Vašeho příspěvku bude Váš příspěvek zaslán firmě či zprostředkovateli k vyjádření. Příspěvky bez uvedených kontaktů budou vymazány. Děkujeme za pochopení.

Rekordní pokuta pro realitku Prolux: Za nekalé praktiky má z

Příspěvekod Admin » úte 20. lis 2012 15:38:01

Makléři Prolux Consulting podle České obchodní inspekce tajili klientům podstatnou věc: když nemovitost prodají přes jinou realitní kancelář, stejně zaplatí provizi. Podle inspektorů tak poškodili práva spotřebitelů. Firma se proti pětimilionové pokutě odvolala.

Česká obchodní inspekce uložila nejvyšší možnou pokutu pět milionů korun realitní kanceláři Prolux Consulting za porušování práv spotřebitelů. Uvedla to v neděli Česká televize.

Stovky klientů, kteří si na údajně nekalé praktiky stěžovali několik let, většinou tvrdili, že jim makléři firmy zatajili podstatnou věc: když nemovitost prodají přes jinou realitní kancelář, stejně zaplatí Proluxu provizi. Někteří klienti tvrdili, že kancelář připravila lidi celkově až o 30 milionů korun.

Firma se podle České televize k pokutě nevyjádřila, proti postihu, který ještě není pravomocný, se každopádně odvolala.

Pražský soud zároveň začal projednávat hromadnou žalobu klientů na firmu. "Budeme se domáhat toho, aby společnost Prolux nadále nemohla uzavírat tento typ smlouvy," řekl ČT Marek Ječmen, advokát občanského sdružení Stop trestuhodným obchodním praktikám – STOP.

"Žaloba je podána účelově s úmyslem poškození společnosti Prolux. Společnost Prolux poskytuje aktivní a profesionální služby na podporu prodeje nemovitostí," uvedla Karolína Valentová, generální ředitelka Prolux Consulting Int. s.r.o.

Policie řeší 400 trestních oznámení na realitní kancelář Prolux Consulting - čtěte ZDE

Záležitostí se v minulosti zabývala policie. Kriminalisté došli k závěru, že se nejedná o trestný čin, ale o možné klamavé jednání. Záležitost proto předali obchodní inspekci.
Autoři: ČTK, vlk
Uživatelský avatar
Admin
 
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 23. dub 2009 8:33:09

Sdíle téma na sociálních sítích a zajisti si tak odpověď!

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter Share on Digg Digg Share on MySpace MySpace Share on Delicious Delicious Share on Google+ Google+

Zpět na Black list realitních kanceláří a zprostředkovatelůKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz
Theme created by StylerBB.net
cron